• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

کرمانشاه پاییزی کم باران را پشت سر می‌گذارد

  • کد خبر : 12618
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
کرمانشاه پاییزی کم باران را پشت سر می‌گذارد

به گزارش پاتاق نیوز،مدیرکل هواشناسی کرمانشاه اعلام کرد: براساس پیش‌بینی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد میانگین بارش‌های پاییزی استان از حد نرمال کمتر خواهد بود. «محمد خسروی» اظهار داشت: معمولا بارش‌های موثر پاییز از نیمه دوم آبان ماه آغاز می‌شوند، اما آنطور که نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد این بارش‌ها در کرمانشاه به تاخیر خواهند افتاد. وی افزود: به […]

به گزارش پاتاق نیوز،مدیرکل هواشناسی کرمانشاه اعلام کرد: براساس پیش‌بینی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد میانگین بارش‌های پاییزی استان از حد نرمال کمتر خواهد بود.

«محمد خسروی» اظهار داشت: معمولا بارش‌های موثر پاییز از نیمه دوم آبان ماه آغاز می‌شوند، اما آنطور که نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد این بارش‌ها در کرمانشاه به تاخیر خواهند افتاد.

وی افزود: به نظر می‌رسد که هرچقدر به اواخر پاییز نزدیک شویم میزان و شدت بارش‌ها در سطح استان افزایش پیدا کند اما این بارش ها در مجموع از میانگین بلند مدت کمتر خواهند بود.

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه توضیح داد: براساس پیش‌بینی‌های بلند مدت به نظر می‌رسد که میزان بارش‌های استان در فصل زمستان افزایش پیدا کند و حتی به بیشتر از حد نرمال نیز برسد.

خسروی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با بارش‌های سال آبی گذشته اظهار داشت: از ابتدای مهر ماه سال ۹۸ تا پایان شهریور امسال به صورت میانگین ۴۶۰ میلیمتر بارش در سطح استان به ثبت رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت پنج درصد کاهش داشت.

وی پاوه را با ۶۷۱ میلیمتر بارش، پر باران ترین شهر استان معرفی کرد و گفت: میانگین بارش شهر کرمانشاه در سال زراعی گذشته ۵۳۷ میلیمتر بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12618
  • 97 بازدید

برچسب ها