• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمانشاه:

کرمانشاه ۷۵۴ کارشناس رسمی دادگستری دارد

  • کد خبر : 14795
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
کرمانشاه ۷۵۴ کارشناس رسمی دادگستری دارد
کرمانشاه - رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمانشاه گفت: این کانون در حال حاضر در ۵۰ رشته کارشناسی با ۷۵۴ کارشناس، خدمات کارشناسی به مردم ارائه می‌دهد.

به گزارش پاتاق نیوز،  حامد سلیمی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: با پیشرفت علوم و پیچیدگی مسائل مختلف مطروح در مراجع قضایی و جوامع آشنایی با تمام علوم برای همه مقدور نبود بنابراین لازم بود رشته‌های مختلف کارشناسی برای رفع این نیاز به وجود آید.

وی ادامه داد: پیرو همین موضوع در سال ۱۳۱۷ قانون کارشناسان رسمی دادگستری در ۳۰ ماده به تصویب رسید که در سال ۱۳۳۹ مجدد در مجلس اصلاح شد و در سال ۱۳۵۲ اولین کانون در تهران افتتاح شد و شروع به خدمات کارشناسی کرد.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمانشاه افزود: کانون کارشناسان به تدریج در مراکز استان‌ها در سراسر کشور تاسیس شد و در استان کرمانشاه نیز ابتدا این کانون با ۳۰ کارشناس کار خود را شروع کرد و در حال حاضر در ۵۰ رشته کارشناسی با تعداد ۷۵۴ نفر، خدمات کارشناسی به مردم ارائه می‌دهند.

وی گفت: ان‌شاء‌الله با کارشناسان جدید که در حال سوگند خوردن و گذراندن دوران کارآموزی خود هستند این تعداد به یک‌هزار نفر خواهد رسید.

سلیمی تصریح کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمانشاه این افتحار را دارد که به مراجع قضایی، ادارت و نهادها و موسسات مالی بخش خصوصی عموما شهروندان عزیز خدمات کارشناسی ارائه می‌دهد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14795
  • 243 بازدید