• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

کرونا آبان را در کرمانشاه طوفانی آغاز کرد

  • کد خبر : 13147
  • ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
کرونا آبان را در کرمانشاه طوفانی آغاز کرد

به گزارش پاتاق نیوز، رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اول آبان، وضعیت فعلی را بسیار خطرناک دانست و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۲ نفر با علائم کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری شدند. «مهدی محمدی» همچنین از ترخیص ۱۵۳ نفر بیمار […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اول آبان، وضعیت فعلی را بسیار خطرناک دانست و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۲ نفر با علائم کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری شدند.

«مهدی محمدی» همچنین از ترخیص ۱۵۳ نفر بیمار کرونایی از بیمارستان پس از بهبودی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: اکنون ۸۰۰ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

وی اظهار داشت: در شبانه‌روز اول آبان ۸۳ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۶۲ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

او همچنین تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را هشت نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۶ نفر در شهرستان کرمانشاه، یک نفر در کنگاور و یک نفر در دالاهو جان خود را از دست دادند.

او مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای شیوع اپیدمی تاکنون در استان را ۷۹۳ نفر اعلام کرد.

ضرورت وجود تهویه هوا در مراکز پرتجمع

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه بر ضرورت وجود توجه جدی به تهویه هوا در مراکز پرتجمع و محیط‌های بسته و سرپوشیده تاکید کرد.

محمدی گفت: در پی تغییر رویه و افزایش قدرت همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، نکته مغفول مانده‌ای که در اغلب مراکز پرتجمع مانند بانک ها، دفاتر پیشخوان، سالن اجتماع ادارات و فروشگاه‌های بزرگ به چشم می‌خورد عدم تهویه مناسب هواست.

او از مردم و مسوُولان خواست که علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامل شست و شوی مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، پنجره‌های محل فعالیت خود را باز و یا بر روی آنها دستگاه تهویه نصب کنند.

وی یادآوری کرد: در فصل سرما به ازای هر ۲۰ دقیقه بسته شدن پنجره‌ها، مجددا به مدت پنج دقیقه پنجره‌ها بازگردد تا هوا در محیط جریان یابد.

ملاقات بیمارستانی و برگزاری مراسم ممنوع

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اینکه به هیچ وجه به ملاقات یا عیادت هیچ بیماری چه در منزل و چه در بیمارستان نروید، همچنین یادآوری کرد که به هیچ وجه مراسم عقد و عروسی برگزار نکنید چرا که احتمال ابتلا و مرگ مهمانان عقد و عروسی بسیار بالا و خطرناک است.

محمدی همچنین هشدار داد که به هیچ وجه مراسم ختم برگزار نکنید چرا که احتمال ابتلا و مرگ شرکت‌کنندگان و بازماندگان بسیار بالا و خطرناک است.

او در ادامه هشدار داد به هیچ وجه در نانوایی‌ها و مراکز خرید ازدحام نکنید چرا که احتمال ابتلا و مرگ مشتریان در صف‌های شلوغ بسیار بالا و خطرناک است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13147
  • 130 بازدید

برچسب ها