• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
وزیر ورزش و جوانان:

کرونا آمار ازدواج جوانان را افزایش داد/ افتخار دولت ساختن ۱۴۰ «خانه جوان» است

  • کد خبر : 16050
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹
کرونا آمار ازدواج جوانان را افزایش داد/ افتخار دولت ساختن ۱۴۰ «خانه جوان» است
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه کرونا باعث کاهش آمار طلاق و افزایش ازدواج جوانان شده است، ساخت 140 خانه جوان طی 8 سال گذشته را یکی از افتخارات دولت نامید.

به گزارش پاتاق نیوز، مسعود سلطانی فر در حاشیه افتتاح خانه جوان کرمانشاه در جمع اعضای سمن‌های حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان استان با اشاره به اقدامات انجام شده در این دولت در حوزه جوانان، اظهار کرد: تا سال ۱۳۹۲ هیچ خانه جوانی در کشور نداشتیم  با توجه دولت تدبیر و امید به جوانان، اکنون ۱۴۰ خانه جوان در کشور داریم و این دستاورد بزرگی برای دولت است.

وی افزود: تعداد سمن‌های حوزه جوانان نیز در ابتدای این دولت کمتر از ۱۰۰ مورد بود که اکنون به بیش از سه هزار و ۳۰۰ سمن رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه تصریح کرد : میزان پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج نیز در سال ۱۳۹۲ معادل دو هزار ۹۰۰ میلیارد تومان بود که سال گذشته این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسید و پیش بینی می‌شود این میزان امسال به ۵۰ هزار میلیارد تومان برسد.

سلطانی فر به آمار ازدواج در کشور نیز اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال با وجود شیوع بیماری کرونا و در حالی که تصور می شد آمار ازدواج کاهشی باشد، اما نسبت به ۹ ماهه سال گذشته رشد پنج درصدی ازدواج را در کشور شاهد بوده‌ایم.

وی در ادامه گفت: طی این مدت خوشبختانه کاهش سه درصدی میزان طلاق را  هم در کشور داشته‌ایم و این کاهش در حالیست که طی چند سال گذشته روند طلاق در کشور صعودی بوده است.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مهم سمن‌های حوزه جوانان در مدیریت آینده کشور،گفت: قطعا مدیران آینده کشور از بین اعضای سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان و اعضای مجمع جوانان استان‌ها خواهند بود و در آینده سکان اجرایی کشور را بدست خواهند گرفت.

وزیر ورزش و جوانان به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید آن بر نقش جوانان در آینده کشور هم اشاره کرد و گفت: جوانان ظرفیت بالایی دارند و موتور توسعه کشور هستند و باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کرد.

وی به نقش نهادهای مدنی در ایجاد امنیت هم اشاره کرد و گفت: آزادترین جوامع، امن ترین جوامع هستند و باید با توسعه نهادهای مدنی پایه‌های امنیت کشور را تقویت کنیم.

وزیر ورزش با بیان اینکه نباید از انتقادات جوانان واهمه داشته باشیم، گفت: باید فضایی فراهم کنیم تا جوانان به راحتی بتوانند حرف هایشان را بزنند.

سلطانی‌فر افزود: استفاده از جوان‌ها در مشاغل مدیریتی ایران بسیار حائز اهمیت است چرا که استفاده از ایده و توان جوان ایران سکوی پرتاپی برای پیشرفت کشور است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: ساخت و تاسیس خانه جوان برای ستادهای مردم نهاد (سمن ها) لازم و ضروری است چرا که برای جوانان این مرز و بوم شرایطی فراهم آمده تا به راحتی فعالیت های خود را انجام دهند.

سلطانی فر با توجه به نقش جوانان در سمن‌ها افزود: سازمان‌های مردم نهاد تمرکز بر قشر جوان دارد و از بین همین سمن‌ها می‌توان مدیرانی برای آینده کشور شکوفا شود و باعث توسعه و پیشرفت کشور در همه امور شوند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16050
  • 83 بازدید