• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

“کرونا” مصرف آب در کرمانشاه را ۲٫۵ برابر کرد

  • کد خبر : 9795
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
“کرونا” مصرف آب در کرمانشاه را ۲٫۵ برابر کرد

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از افزایش ۲٫۵ برابری مصرف آب به دنبال شیوع بیماری کرونا خبر داد و از مشترکین خواست مصرف را مدیریت کنند تا همه بتوانند از آب کافی بهره‌مند شوند. علیرضا تخت‌شاهی اظهار کرد: به دنبال نگرانی از شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه و ضرورت رعایت […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از افزایش ۲٫۵ برابری مصرف آب به دنبال شیوع بیماری کرونا خبر داد و از مشترکین خواست مصرف را مدیریت کنند تا همه بتوانند از آب کافی بهره‌مند شوند.

علیرضا تخت‌شاهی اظهار کرد: به دنبال نگرانی از شیوع ویروس کرونا در کرمانشاه و ضرورت رعایت بیشتر نکات بهداشتی از سوی شهروندان و همچنین هم‌زمانی آن با سنت نوروزی خانه‌تکانی، مصرف آب به صورت چشمگیر و بی سابقه‌ای در کرمانشاه افزایش یافته است.

تخت شاهی از افزایش حدود ۲٫۵ برابری مصرف آب طی روزهای اخیر خبر داد و عنوان کرد: این امر باعث شده در برخی نقاط شهر افت فشار را شاهد باشیم.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه، این افت فشار با وجود افزایش تولید، تامین، ذخیره و پمپاژ آب با حداکثر ظرفیت به درون شبکه توزیع رخ داده است.

تخت‌شاهی با اشاره به اینکه به طور میانگین هر شهروند کرمانشاهی به منظور رعایت نکات بهداشتی پیشگیری از کروناویروس در شبانه‌روز حداقل ۱۲۰ لیتر از مصرف خود را تنها صرف شستشوی دست و صورت می‌کند، اظهار کرد: این درحالی است که سایر مصارف بابت نظافت و بهداشت نیز از زمان شیوع بیماری کرونا و توصیه‌های بهداشتی افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا باعث شد تا برنامه‌های قطعی آب از پیش تعیین شده برای اصلاح شبکه را حذف کنیم، بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌های قطعی آب برای اصلاح شبکه را به زمان دیگری موکول کرده‌ایم، اما ممکن است موارد اجتناب ناپذیری مانند رخ دادن حادثه و شکستگی شبکه یا خط انتقال در برخی نقاط شهر پیش بیاید و ناچار به قطع چندساعته آب شویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه یادآور شد: هم اکنون هیچ برنامه‌ای برای قطعی برنامه‌ریزی شده آب در کرمانشاه نداریم.

تخت‌شاهی از شهروندان خواست ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی، تا حد امکان از مصارف غیرضروری مانند شست‌وشوی فرش، پتو، درها و پنجره‌ها فعلا خودداری کنند تا برای مصارف ضروری دچار کمبود آب نشویم و این مقطع حساس را بدون کم‌آبی و قطع آب سپری کنیم.

وی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مشکل می‌توانند با شماره ۱۲۲ که شبانه روز پاسخ‌گوی سئوالات مردم است، تماس بگیرند.

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه در پایان  یادآور شد: هرگونه قطع آب در سطح استان از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9795
  • 161 بازدید

برچسب ها