• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

«کرونا» و شرایط بحرانی ورزش کرمانشاه/ مربیان ورزشی وسایل آموزشی خود را فروخته‌اند!

  • کد خبر : 11205
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
«کرونا» و شرایط بحرانی ورزش کرمانشاه/ مربیان ورزشی وسایل آموزشی خود را فروخته‌اند!

به گزارش پاتاق نیوز ،  دبیر هیأت تکواندوی استان کرمانشاه گفت: قطعا ورزش در این شرایط شیوع بیماری کرونا نیازمند حمایت است؛ برخی از مربیان ورزشی به علت فشارهای ناشی از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی، وسایل آموزشی خود را فروخته‌اند. وحید ناصری اظهار داشت: ویروس کرونا شرایط بیشتر رشته‌های ورزشی را بحرانی کرده، لذا نیازمند یک عزم جدی برای نجات […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  دبیر هیأت تکواندوی استان کرمانشاه گفت: قطعا ورزش در این شرایط شیوع بیماری کرونا نیازمند حمایت است؛ برخی از مربیان ورزشی به علت فشارهای ناشی از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی، وسایل آموزشی خود را فروخته‌اند.

وحید ناصری اظهار داشت: ویروس کرونا شرایط بیشتر رشته‌های ورزشی را بحرانی کرده، لذا نیازمند یک عزم جدی برای نجات ورزش هستیم چرا که بعد از کرونا در صورت عدم حمایت ممکن است شاهد نابودی ورزش باشیم.

وی یادآور شد: قبل از کرونا هر یک از تایم‌های ما در خانه تکواندو در تابستان بیش از ۸۰ نفر شاگرد داشتیم اما در شرایط فعلی این تعداد به کمتر از ۶ و هفت نفره رسیده که این یک معضل در ورزشی است و تاثیرات منفی آن را به زودی و در آینده خواهیم دید.

دبیر هیأت تکواندوی استان کرمانشاه در تشریح تاثیرات منفی وضعیت بغرنج ورزش در این شرایط کرونایی، گفت: ورزش در جامعه تاثیرات مثبت مستقیم و غیرمستقیم بسیار زیاد دارد، افزایش وزن و از دست رفتن آمادگی بدنی ورزشکاران از تاثیرات منفی مستقیم تعطیلی ورزش در ایام کرونا و بروز آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی توسط کودکان و نوجوانانی که انرژی خود را در باشگاه‌های ورزشی تخلیه می‌کردند از تاثیرات منفی غیرمستقیم کرونا در ورزش خواهد بود.

وی در  پاسخ به این سوال که برای نجات ورزش از این شرایط چکار باید کرد، گفت: قطعا ورزش در شرایط فعلی نیازمند حمایت است اما حمایتی کاملا برنامه‌ریزی شده و اصولی و نه برنامه‌ای همانند ارائه تسهیلاتی با بهره‌های بالا که برای باشگاه‌های ورزشی تعریف شده و بسیاری از مربیان ورزشی از آن بی‌بهره شده‌اند.

این قهرمان اسبق تکواندوی ایران ادامه داد: برخی از مربیان ورزشی به علت فشارهای ناشی از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی، وسایل آموزشی خود را فروخته‌اند و بازگشت آن‌ها به عرصه مربیگری قطعا با چالش همراه خواهد بود.

ناصری در پایان خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا تبعات بسیار زیادی در زندگی ورزشکاران و مربیان ورزشی به همراه داشته است و باید جلسات کارشناسی منسجمی برای ارزیابی این تبعات برگزار شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11205
  • 167 بازدید

برچسب ها