• امروز : چهارشنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 1 December - 2021

کسری آب‌های زیرزمینی در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 9458
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
کسری آب‌های زیرزمینی در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب کسری آب‌های زیر زمینی در استان کرمانشاه وجود دارد.درویشی مدیر عامل آب منطقه‌ی کرمانشاه امروز در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی گفت :با اجرای طرح تعادل بخشی طی دو سه سال اخیر این مقدر روند کاهشی داشته است. وی  با بیان اینکه اجرای این […]

به گزارش پاتاق نیوز، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب کسری آب‌های زیر زمینی در استان کرمانشاه وجود دارد.
درویشی مدیر عامل آب منطقه‌ی کرمانشاه امروز در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی گفت :با اجرای طرح تعادل بخشی طی دو سه سال اخیر این مقدر روند کاهشی داشته است.
وی  با بیان اینکه اجرای این طرح از یکسال و نیم پیش در کشور آغاز شده گفت:رویکرد طرح ملی سازگاری با کم آبی به این شکل است که تمام مصارف در بخش‌های کشاورزی، شرب، صنعت و سایر مصارف باید از درون آب قابل برنامه ریزی استخراج شود. وی افزود: آب قابل برنامه ریزی همان آب موجود در آب خان هاست یعنی میزان آبی که در طول سال و در طول یک دوره بارش به آب خان تزریق می‌شود.
وی افزود: اصلاح الگوی کشت و مکانیزه کردن مصارف در همه حوزه‌ها می‌تواند افت مخازن را کاهش داده و در یک دوره ۲۰ ساله سفره‌های زیرزمینی به حالت اولیه بازگردند.
درویشی افزود: هم اکنون بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب کسری آب‌های زیر زمینی دراستان وجود دارد که خوشبختانه با اجرای طرح تعادل بخشی طی دو سه سال اخیر این مقدر روند کاهشی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح و تعدیل پروانه‌های مصرف، نصب کنتور هوشمند و نظارت دستگاه‌های مرتبط ازمهمترین برنامه‌های طرح ملی سازگاری با کم آبی است.
دراستان کرمانشاه از ۱۷ هزار حلقه چاه، ۱۱ هزار مجاز و مابقی غیر مجاز حفر شده که با اجرای طرح تعادل بخشی در سال‌های گذشته بخش عمده‌ای از این چاه‌ها مسدود شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9458
  • 204 بازدید

برچسب ها