• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

کشف بیش از ۱۲ هزار دلار سرقتی

  • کد خبر : 4234
  • ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۰:۲۴
کشف بیش از ۱۲ هزار دلار سرقتی

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ “محمدرضا امیری” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اخیرا یک فقره پرونده سرقت به عنف و زور گیری به پلیس آگاهی ارجاع شد که در آن عنوان شده بود  فردی در حال خرید و فروش دلار در خیابان گمرک بوده که سه نفر سوار بر یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ “محمدرضا امیری” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اخیرا یک فقره پرونده سرقت به عنف و زور گیری به پلیس آگاهی ارجاع شد که در آن عنوان شده بود  فردی در حال خرید و فروش دلار در خیابان گمرک بوده که سه نفر سوار بر یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با لباس شخصی و همراه با دستبند و اسپری با معرفی خود بعنوان مامور این شخص را به اتهام فساد اقتصادی دستگیر و سوار خودرو کرده اند.

وی ادامه داد: این گروه که فرد مورد نظر را به قصد انتقال به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی سوار خودرو کرده بودند پس از طی مسافتی، مسیر خود را به طرف کمربندی خروجی شهر و به سمت میدان آزادگان تغییر دادند که فرد مالباخته متوجه نیت آنها شده و اقدام به مشاجره و درگیری با انها می کند.

میری خاطرنشان کرد: سارقان نیز ضمن ضرب و جرح فرد ربوده شده اقدام به سرقت دلارها و مقداری دیگر وجه نقدی که همراهش بوده کرده و سپس در مسیری خلوت وی را از خودرو به بیرون پرت کرده و فرار می کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: طبق ادعای فرد مالباخته، سارقان ۱۹۸ قطعه ۱۰۰ دلاری جمعا به مقدار ۱۲ هزار و ۸۰۰ دلار را از وی به سرقت می برند.

وی گفت: با دریافت گزارش مربوطه و با توجه به حساسیت موضوع، دستگیری اعضای این باند که البته هم پلاک خودروی خود را گل مالی کرده و هم ارقام روی آن را جابجا کرده بودند در دستور کار قرار گرفت.

 امیری تصریح کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی پس از تحقیقات فراوان و انجام کارهای اطلاعاتی توانستند مشخصات مالک خودرو را بدست آورده و محل سکونت وی را نیز شناسایی کنند.

این مقام انتظامی گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیری مالک خودرو پژو ۴۰۵ اقدام شد که این فرد در بازجویی های بعمل آمده عنوان کرد که خودرویش را برای ساعاتی به یکی از دوستانش امانت داده است.

وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس آگاهی در گام بعدی به سراغ فردی که خودروی مالک اصلی را به امانت گرفته بود، رفتند افزود: این فرد به همراه یک خانم که همدست سارقان بوده دستگیر شدند.

 امیری با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه دو متهم دستگیر شده ۱۲۸ قطعه ۱۰۰ دلاری و مقداری پول نقد جمعا به ارزش حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد، خاطرنشان کرد: تلاش پلیس برای کشف ۷۰ دلار باقیمانده طبق ادعای فرد مالباخته ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی کرمانشاه گفت: با راهنمایی دو متهم دستگیر شده، محل اختفای سردسته باند نیز شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی ضربتی نسبت به دستگیری وی نیز اقدام شد.

وی همچنین با اشاره به اعتراف هر سه متهم به عمل مجرمانه خود، از معرفی آن ها به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم خبر داد.

 امیری در پایان از قاطعیت پلیس آگاهی در برخورد با مجرمان و آمادگی لازم برای شناسایی و دستگیری آن ها در سریعترین زمان ممکن خبر داد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4234
  • 311 بازدید

برچسب ها