• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

کشف واحد غیرمجاز پخش فرآورده‌های دارویی در کرمانشاه

  • کد خبر : 9798
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کشف واحد غیرمجاز پخش فرآورده‌های دارویی در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان کرمانشاه از کشف یک واحد غیرمجاز پخش فرآورده‌های دارویی خبر داد. محمدحسین صادقی بابیان اینکه شناسایی و دستگیری عوامل این واحد با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) از مدتی پیش در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: پس از شناسایی و دستگیری متهم این پرونده، اقلام زیادی از فرآورده های […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان کرمانشاه از کشف یک واحد غیرمجاز پخش فرآورده‌های دارویی خبر داد.

محمدحسین صادقی بابیان اینکه شناسایی و دستگیری عوامل این واحد با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) از مدتی پیش در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: پس از شناسایی و دستگیری متهم این پرونده، اقلام زیادی از فرآورده های دارویی غیرمجاز از این واحد کشف و واحد مذکور پلمب شد.

به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، صادقی اضافه کرد:  براساس رصدهای فنی انجام شده، متهم این پرونده با استفاده از بستر فضای مجازی و ایجاد وب سایت در سالهای گذشته نزدیک به ۲۷۰۰ مرسوله پستی فرآورده‌های دارویی غیرمجاز به سایر استان ها ارسال کرده است.

 دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود:
 این واحد نه تنها دارای داروخانه نبوده، بلکه فاقد مجوز لازم از سوی سازمان غذا و دارو برای فروش محصولات اینترنتی بوده و حتی برخی از اقلام فروخته شده از سوی وی نیز به صورت غیرمجاز و بدون رعایت تشریفات قانونی تولید شده است. 

وی تصریح کرد: طبق آیین نامه اجرایی نحوه معرفی، ارائه اطلاعات علمی و بازاریابی فرآورده های داروئی، بیولوژیک، مکمل ها، فرآورده های طبیعی سنتی و تجهیزات پزشکی صرفاً از طریق نشریات و پایگاه های اطلاع  علمی گروه پزشکی مورد تایید بوده و فروش اینترنتی کلیه فرآورده های طبیعی، سنتی، و مکمل جز در سایت داروخانه های مجاز در سایت ها و رسانه ملی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خلاف مقررات است.

 صادقی به شهروندان توصیه کرد در خریدهای اینترنتی با افزایش دقت وهوشیاری، مجاز یا فاقد پروانه بودن را مورد توجه قرار دهند. 

دادستان کرمانشاه افزود: همچنین پلیس فتا نیز باتوجه به وظایف خود با رصد مستمر فضای مجازی نسبت به شناسائی هرگونه فعالیت در زمینه عرضه فرآورده های داروئی و مکمل ها اقدام کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9798
  • 153 بازدید

برچسب ها