• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

کشور از عدم تدبیر و سوءمدیریت رنج می‌برد

  • کد خبر : 2562
  • ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
کشور از عدم تدبیر و سوءمدیریت رنج می‌برد

به گزارش ” پاتاق نیوز “ سردار بهمن ریحانی در جلسه پرسش و پاسخ طرح ولایت دانشجویی استان کرمانشاه اظهار داشت: انتقاد و مطالبه‌گری برخی از دانشجویان به مذاق برخی از مسئولان خوش نمی‌آید و قبول آن سخت است زیرا در فضای مسئولیتی خود احساس عدم امنیت می‌کنند اما دانشجویان نباید از روحیه انقلابی و […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ سردار بهمن ریحانی در جلسه پرسش و پاسخ طرح ولایت دانشجویی استان کرمانشاه اظهار داشت: انتقاد و مطالبه‌گری برخی از دانشجویان به مذاق برخی از مسئولان خوش نمی‌آید و قبول آن سخت است زیرا در فضای مسئولیتی خود احساس عدم امنیت می‌کنند اما دانشجویان نباید از روحیه انقلابی و بسیجی خود دست بردارند.

وی با اشاره به اینکه براساس قرآن کریم یکی از بسترها و مؤلفه‌های جهاد کبیر روشنگری است عنوان کرد: چنانچه در این فضای غبارآلود سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور به ویژه با کمک دانشجویان بتوان روشنگری را در تمام سطوح جامعه گسترش داد یک کار جهادی و اعتقادی انجام شده است.

ریحانی با بیان اینکه متأسفانه حقایق در این فضای غبارآلود به شکل وارونه برای عوام جلوه داده می‌شود گفت: وظیفه مسئولان این است که با روشنگری و بیان حقایق و اعتقادات انقلابی فضای مطالبه‌گری را گسترش دهند و جوانان در این زمینه وظیفه بیشتری به عهده دارند و هیچ بی‌احترامی و توهینی نیابد آن‌ها را از وظیفه انقلابی و خواسته مقام معظم رهبری بازدارد.

وی با اشاره به اینکه امروز انقلابی ماندن و عملی کردن کار سختی است و هزینه دارد افزود: وظیفه یک فرد انقلابی و اعتقادی این است که از مطالبات خود کوتاه نیاید و امروز مطالبه‌گری در دانشگاه‌های کشور توسط دانشجویان بسیجی جز اولویت‌ها است و مسئولان از این نظر که دانشجویان مطالبه‌گر هستند هراس داشته باشند.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: مسئولان باید بدانند دانشجویان و جوانان به عدم و سوءمدیریت آن‌ها بی‌توجه نیستند و جوانان باید این را فراموش نکنند که روشنگری و مطالبه‌گری یکی از مهمترین و اصولی‌ترین مؤلفه‌های دانشجویان به‌ویژه دانشجویان بسیجی است.

ریحانی با اشاره به اینکه ابزار، تجهیزات و سلاح ما در دانشگاه‌ها همین روشنگری و مطالبه‌گری است بیان کرد: در دانشگاه‌ها با کسی سر دعوا نداریم و به کسی توهین نمی‌شود اما مطالبه‌گری می‌شود و مردم و دانشجویان خود بحق قضاوت خواهند کرد.

وی ارتباط با ائمه جمعه و نخبگان را کار ارزشمندی دانست و گفت: امروز باید به برخی از ائمه جماعات در زمینه مشکلات جامعه خوراک اطلاعاتی داد و در این صورت به طور یقین با استفاده از تریبون‌ها مطالبه‌گری خواهند داشت.

ریحانی با بیان اینکه علم، تربیت و اقتصاد به هم گره خورده است عنوان کرد: مقام معظم رهبری سال‌ها است از جهاد علمی صحبت می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه جایگاه نخست در شتاب علمی را به خود اختصاص داده و براساس تحقیقات رشد علمی نظام جمهوری اسلامی نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۱۸ برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه رشد علمی کشور مشکلاتی از کشور را رفع نکرده است افزود: علم زمانی اثرگذار است که به پول و اقتصاد تبدیل شود و علمی که تنها در کاغذ باشد و در چرخه اقتصادی قرار نگرفته باشد فایده ندارد بنابراین اقتصاد، علم و تعهد به هم گره خورده‌اند.

ریحانی با بیان اینکه در گسترش بسیاری از دانشگاه‌ها به ظرفیت‌ها توجه نشده است عنوان کرد: امروز تجهیزات کمک آموزشی و داشتن محیطی بسیار ارزشمند برای کسب علم و تربیت جز اولویت‌ها است اما برخی از دانشگاه‌ها در شأن دانشجو و علم نیستند.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: در صدا و سیما بدون توجه به ظرفیت‌ها چندین کانال تلویزیونی ایجاد شده که چند برنامه مناسب و اثرگذار بر اقتصاد و فرهنگ و بینش و سیاست در آن‌ها وجود ندارد

ریحانی بیان کرد: یکی از مشکلات کشور سوءمدیریت است به طوری که مقام معظم رهبری چند روز طی سخنرانی بخش کمی از مشکلات کشور را مربوط به تحریم‌ها و بخش زیادی را منشأ داخلی و سوءمدیریت دانستند و متأسفانه ما امروز از عدم تدبیر، ناآگاهی و سوءمدیریت رنج می‌بریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2562
  • 355 بازدید

برچسب ها