• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

کلاهبرداری از ۴۰ نفر به شیوه کپی کارت بانکی؛ مجرمان در کرمانشاه دستگیر شدند

  • کد خبر : 4796
  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
کلاهبرداری از ۴۰ نفر به شیوه کپی کارت بانکی؛ مجرمان در کرمانشاه دستگیر شدند

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: از شب گذشته ۴۰ نفر از شهروندان کرمانشاهی با مراجعه به کلانتری‌ها و پلیس فتا بیان کردند که مبالغی از حسابشان بدون اطلاع آنها برداشت شده است. رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: با تشکیل پرونده و پیگیری انجام شده توسط پلیس فتا تاکنون دو نفر […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: از شب گذشته ۴۰ نفر از شهروندان کرمانشاهی با مراجعه به کلانتری‌ها و پلیس فتا بیان کردند که مبالغی از حسابشان بدون اطلاع آنها برداشت شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: با تشکیل پرونده و پیگیری انجام شده توسط پلیس فتا تاکنون دو نفر از مجرمان دستگیر شدند که با تکمیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی خواهند شد و مالباختگانی که تاکنون به پلیس فتا مراجعه نکرده‎اند، هرچه سریعتر به پلیس فتا مراجعه کنند.

کریمی با بیان اینکه کپی کارتهای بانکی سبب برداشت غیرقانونی از حساب ۴۰ شهروند کرمانشاهی شده است، گفت: در بررسی‎های کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که افراد سودجو با کپی کردن کارتهای بانکی افراد و با استفاده از رمز کارت ارائه شده توسط صاحب کارت، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه به شهروندان توصیه کرد سامانه پیامک کارتهای بانکی خود را حتماً فعال کنند تا نسبت به گردش حساب خود آگاهی داشته باشند و در صورت برداشت غیرمجاز از حسابشان مطلع شده و با مراجعه به بانک یا پلیس فتا پیگیر تراکنش نامشخص خود باشند.

کریمی با بیان اینکه شهروندان در هنگام تراکنش مالی شخصاً اقدام به وارد کردن رمز بانکی کنند، گفت: مردم نباید رمز کارت خود را به فروشندگان بگویند و در خرید از دست‌فروشان و افرادی که دستگاه کارتخوان دارند در دام اسکیمر نیفتند و مراقبت کنند که دستگاه کارتخوان چسب خورده و شکسته نباشد و قطعه اضافه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در استفاده از کارت‎های بانکی و خدمات بانکی باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتری برای مردم انجام شود، عنوان کرد: شهروندان کرمانشاهی به صورت متناوب و دوره‎ای رمز عابر بانک خود را تغییر داده تا مورد سواستفاده قرار نگیرند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4796
  • 304 بازدید

برچسب ها