• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
معاون بازرگانی سازمان صمت استان کرمانشاه:

کمبودی از نظر کالاهای اساسی در کرمانشاه وجود ندارد

  • کد خبر : 13544
  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
کمبودی از نظر کالاهای اساسی در کرمانشاه وجود ندارد
معاون بازرگانی سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: کمبودی از نظر کالاهای اساسی در استان کرمانشاه وجود ندارد؛ بنابراین مردم به شایعات توجه نکنند.

به گزارش پاتاق نیوز، احسان باقرخانی با اشاره به وضعیت ذخیره‌سازی در استان اظهار داشت: در زمینه گندم و آرد هر سال دو برابر نیاز تولید می‌شود و امسال ۵۶۰ هزار تن گندم تضمینی خریداری شد.

وی با اشاره به اینکه مصرف ماهانه آرد در استان ۲۳ هزار تن است عنوان کرد: با فعالیت واحد‌های کارخانجات آرد و اتحادیه خبازان مشکلی در زمینه آرد وجود ندارد و هفته پیش به دلیل تغییر پیمانکار مسائل و مشکلاتی ایجاد شد اما کمبودی از نظر آرد وجود ندارد.

باقرخانی گفت: طی ماه گذشته ۸۰۰ تن برنج وارد بازار شد و از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال توزیع است و محموله جدیدی در راه است که مشکل این کالای اساسی نیز رفع می‌شود. 

وی افزود: در زمینه روغن مشکلاتی وجود داشت، اما رفع شده و در هفته گذشته سه ابلاغیه در این زمینه دریافت شد و ۵۰۰ تن روغن به فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخصیص یافته که در هفته آینده جذب می‌شود.

باقرخانی با اشاره به اینکه در زمینه مرغ ۵۴۰ تن سهمیه استان بود که در حال توزیع است گفت: تأمین و برنامه‌ریزی برای توزیع تمام اقلام کالای اساسی انجام شده و بروز مشکلاتی مقطعی نباید عامل نگرانی مردم باشد به عنوان بعضا مطرح شده بود که شکر در بازار کمیاب شده درحالی که  برای شکر نیز کمبود و مشکلی در استان وجود ندارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید اخبار را از رسانه‌های معتبر و قابل اعتماد پیگیری کنند افزود: مردم به شایعات توجه نکنند و کمبود و مشکلی برای کالاهای اساسی در استان وجود ندارد و چنانچه مردم کمک کنند گران‌فروشی نیز نخواهد بود، از این رو از همه شهروندان تقاضا داریم برای اقلام مورد نظرشان پول اضافه پرداخت نکنند و براساس قوانین و قواعد قیمت مصوب و مندرج را مدنظر داشته باشد و هرگونه تخلف را به نهادهای ناظر گزارش دهند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13544
  • 642 بازدید