• امروز : دوشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 2 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Monday - 6 December - 2021

کمبود تخت برای بیماران کرونایی بیخ گوش بیمارستان‌های کرمانشاه/ هم‌اکنون۸۱۴ تخت فعال داریم

  • کد خبر : 13054
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
کمبود تخت برای بیماران کرونایی بیخ گوش بیمارستان‌های کرمانشاه/ هم‌اکنون۸۱۴ تخت فعال داریم

به گزارش پاتاق نیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون ۸۱۴ تخت فعال در استان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، گفت: با توجه به افزایش بستری‌ها در ۱۰ روز اخیر نیاز به تخت‌های بستری افزایش خواهد یافت. بهمن روشنی امروز در در ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی، اظهار داشت: در […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون ۸۱۴ تخت فعال در استان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، گفت: با توجه به افزایش بستری‌ها در ۱۰ روز اخیر نیاز به تخت‌های بستری افزایش خواهد یافت.

بهمن روشنی امروز در در ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی، اظهار داشت: در موج سوم شیوع کرونا در کشور هر روز شاهد افزایش تعداد بیماران هستیم، ۲۸ استان کشور در وضعیت قرمز هستند و در بین استان‌های همجوار تنها استان کردستان در وضعیت هشدار است و بقیه در وضعیت قرمز هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر شاهد افزایش تعداد موارد بستری مربوط به کرونا در بیمارستان‌های استان هستیم و روند افزایش به گونه‌ای است که تعداد موارد بستری در ۱۷ مهرماه  ۵۰۲ نفر بوده که این تعداد در ۲۷ مهرماه به ۶۵۴ مورد رسیده که ۱۱۴ بیمار بستری در ۲۴ ساعت گذشته در بخش ویژه بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: بیمارستان‌های شهرستان‌ها نقش بسیار مهمی در درمان و کاهش‌بار مراجعه در شهر کرمانشاه را برعهده دارند، از تعداد موارد بستری در شبانه روز گذشته‌ ۲۳۳ بیمار در شهرستان‌ها بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۱۴ تخت فعال در استان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است، گفت: با توجه به افزایش بستری‌ها در ۱۰ روز اخیر نیاز به تخت‌های بستری افزایش خواهد یافت.

روشنی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های استان مختص بیماران کرونایی وجود دارد و در دو هفته آینده ۳۷ تخت ویژه دیگر به آن افزوده شود.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و تخت‌های ویژه از مهمترین مشکلات موجود در درمان بیماران مبتلا به کرونا در کشور است که اقدامات بسیار خوبی در این زمینه در حال انجام است.

روشنی گفت: در بازدیدهایی که از بیمارستان‌های استان در هفته گذشته انجام شد، تجهیزات لازم و نحوه ارائه خدمات جهت درمان بیماران کرونایی بررسی و تذکرات لازم در خصوص ارائه خدمات مطلوب به بیمارستان‌ها ابلاغ و مقرر شده مشکلات موجود در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13054
  • 115 بازدید

برچسب ها