• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

کمبود نهاده دلیل اصلی افزایش قیمت تخم‌مرغ است

  • کد خبر : 11877
  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
کمبود نهاده دلیل اصلی افزایش قیمت تخم‌مرغ است

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمانشاه با رد هر گونه گرانی تخم مرغ توسط بازار دلالان گفت: کمبود نهاده علت اصلی گرانی تخم‌مرغ در روزهای اخیر است. میثم غلامی با اشاره به علت گرانی تخم مرغ در روزهای اخیر اظهار کرد: علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمانشاه با رد هر گونه گرانی تخم مرغ توسط بازار دلالان گفت: کمبود نهاده علت اصلی گرانی تخم‌مرغ در روزهای اخیر است.

میثم غلامی با اشاره به علت گرانی تخم مرغ در روزهای اخیر اظهار کرد: علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در چند هفته اخیر در عدم تأمین دان و مواد غذایی مرغ است و ارتباطی با کاهش تولید و بالا رفتن تقاضا ندارد.

وی افزود: ۸۵ درصد جیره غذایی مرغ تخم‌گذار ذرت و سویا است و زمانی که جیره کاهش می‌یابد یا تغییر می‌کند مرغ، تخم نمی‌گذارد و یا وقتی پروتئین جیره غذایی کاهش یابد، سایز تخم مرغ ریز می‌شود.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمانشاه ادامه داد: قیمت هر کیلو سویا و ذرت با نرخ دولتی ۳ هزار و ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است که در دسترس مرغداران نیست و صاحبان مرغداری مجبور به تهیه در بازار آزاد از قرار هر کیلو ۱۳ هزار تومان هستند و به این دلیل برای جبران هزینه‌های تولید مجبور به افزایش قیمت هستند.

غلامی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در مورد تأمین نهاده مورد نیاز مرغداری‌ها با نرخ دولتی قول‌هایی داده که در صورت تأمین به موقع شاهد کاهش قیمت تخم مرغ در بازار خواهیم بود.

گفتنی است، قیمت تخم مرغ در هفته جاری به شانه‌ای ۳۰ الی ۳۲ هزار تومان رسیده و بارها شاهد پخش گزارش‌های متعدد از رسانه‌ها و صداوسیما درباره موجود بودن نهاده‌ها در بنادر و دلالی در بازار بوده‌ایم و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی قول‌هایی در مورد ساماندهی بازار داده‌اند، وعده‌هایی که به دست فراموشی سپرده می‌شوند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11877
  • 150 بازدید

برچسب ها