• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
فرماندار کنگاور:

کنگاور وارد پیک چهارم کرونا شد

  • کد خبر : 16956
  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
کنگاور وارد پیک چهارم کرونا شد
کنگاور - فرماندار کنگاور با اعلام اینکه این شهرستان وارد پیک چهارم کرونا شده و تعداد بستری‌ها و مبتلایان روند افزایشی دارد، گفت: باتوجه به سهل‌انگاری مردم در صورت ادامه این وضعیت تعداد فوتی‌ها نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش پاتاق نیوز، فرزاد الماسی اظهار داشت: ساده‌انگاری درصد قابل توجهی از شهروندان، ورود تعداد زیادی از مهمانان نوروزی، برپایی مراسمات پرتعداد و متراکم جشن و ختم و اتفاقاتی از این قبیل، رنگ کرونا در کنگاور را قرمز کرده است.

وی با اشاره به این که درپی این اتفاق محدودیت‌های جدیدی در این شهرستان اعمال می‌شود، گفت: از امروز تنها صاحبان مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و سایر مشاغل تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

فرماندار کنگاور با تاکید بر این که رعایت شیوه‌نامه‌ها در فعالیت مشاغل گروه یک نیز به صورت سخت‌گیرانه مورد نظارت قرار خواهد گرفت، گفت: علاوه بر اعمال محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد، با کنترل مبادی شهرستان ورود هرگونه خودرو با پلاک غیربومی به شهرستان کنگاور ممنوع است.

الماسی با بیان این که صاحبان خودروهای غیربومی حاضر در شهرستان، ۲۴ ساعت برای ترک کنگاور مهلت دارند، تاکید کرد: پس از پایان مهلت مزبور، خودروهای دارای پلاک غیر بومی در شهرستان کنگاور با اعمال قانون و جریمه ۱۰ میلیون ریالی مواجه خواهند شد. 

او همچنین ضمن تاکید بر ممنوعیت فعالیت تالارهای پذیرایی، گفت: چاپ هرگونه اعلامیه و دعوت به مراسم های مختلف اعم از مراسمات فرهنگی، مذهبی و سایر در فضای حقیقی و مجازی نیز ممنوع است.

رییس ستاد مقابله با کرونا کنگاور از لغو ماموریت‌های غیرضروری ادارات نیز خبر داد و تاکید کرد: زنگ هشدار کرونا در شهر کنگاور و شهر و روستاهای تابعه به صدا درآمده و بر همین اساس، همه آرامستان‌ها نیز در تمام ایام هفته تعطیل و تشییع و خاکسپاری تازه درگذشتگان نیز با حضور تنها ۱۰ نفر امکان پذیر است. 

الماسی برخورد با متخلفان از قوانین ستاد کرونا را سریع و قاطع خواند و گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور نیز ضمن پیش بینی موارد لازم، برای بستری بیماران احتمالی آمادگی کامل دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16956
  • 118 بازدید