• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

کیوان کاشفی رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه شد

  • کد خبر : 3905
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
کیوان کاشفی رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه شد

به گزارش پاتاق نیوز، این انتخاب که به تأیید اتاق ایران رسیده در جهت تقویت روابط ایران و سوریه انجام شده است. کمیته مشترک ایران و سوریه که ۱۶ عضو از تشکل های ملی در آن عضویت دارند در زمینه های صادرات خدمات فنی و مهندسی، صنایع غذایی، صنایع داروئی، مواد معدنی، برق و لوازم […]

به گزارش پاتاق نیوز، این انتخاب که به تأیید اتاق ایران رسیده در جهت تقویت روابط ایران و سوریه انجام شده است.
کمیته مشترک ایران و سوریه که ۱۶ عضو از تشکل های ملی در آن عضویت دارند در زمینه های صادرات خدمات فنی و مهندسی، صنایع غذایی، صنایع داروئی، مواد معدنی، برق و لوازم خانگی فعالیت خواهند کرد.
این کمیته که برای اولین بار تشکیل می گردد به دنبال سفر هیات اقتصادی بلند پایه شوریه به تهران و تقاضای افزایش روابط اقتصادی با ایران ایجاد شده است.
کاشفی، رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه در رابطه با اهداف این کمیته گفت: قطعاً سطح روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و سوریه با روابط اقتصادی هماهنگ نیست و بخش خصوصی دو کشور می بایست فعالیت خود را برای ارتقاء سطح روابط اقتصادی تقویت نمایند.
وی اظهار داشت: برنامه های مختلفی برنامه ریزی گردیده است که به تدریج توضیحات بیشتری از اقدامات ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اولویت بندی انجام شده در این برنامه ها گفت: امیدواریم در آینده نزدیک با سفر مقامات بلند پایه ایرانی به سوریه زیر ساختهای مورد نیاز جهت تقویت روابط اقتصادی از قبیل ایجاد مسیر ترانزیت کالا ایران به سوریه- ارتباط بانکی و صرافی و تسهیل تردد فعالین اقتصادی دوکشور مورد بحث و اقدام قرار گیرد.
گفتنی است حضور رئیس اتاق کرمانشاه در رأس این کمیته و تجربیات کسب شده در کشور عراق می تواند کمک بسزایی در گسترش روابط تجاری استان به کشور سوریه داشته باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3905
  • 412 بازدید

برچسب ها