• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

گازرسانی به ۸۰ درصد روستاهای کشور در هفت سال گذشته انجام شد

  • کد خبر : 11693
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
گازرسانی به ۸۰ درصد روستاهای کشور در هفت سال گذشته انجام شد

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید طرح‌های خوبی در بخش گازرسانی‌ در کشور انجام شده است، گفت: گازرسانی به بیش از ۸۰ درصد روستاهای کشور در این دولت انجام شده است. «آرش زره‌تن لهونی» روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی […]

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید طرح‌های خوبی در بخش گازرسانی‌ در کشور انجام شده است، گفت: گازرسانی به بیش از ۸۰ درصد روستاهای کشور در این دولت انجام شده است.

«آرش زره‌تن لهونی» روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی از پروژه‌های گازرسانی استان کرمانشاه در شهر «نودشه» با حضور وزیر نفت به صورت ویدئو کنفرانس با قدردانی از فعالیت‌های وزارت نفت در بخش گازرسانی شهری و روستایی، افزود: اتفاق مبارک گازرسانی به اورامانات حق ساکنان این منطقه بود.

وی با بیان اینکه مردم اورامانات از ابتدای انقلاب تاکنون زحمات بسیاری برای نظام کشیده‌اند، گفت: بنده به‌عنوان وکیل مردم اورامانات از فعالیت‌های وزارت نفت در این بخش تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی به گازرسانی به شهر مرزی نودشه نیز اشاره کرد و اظهارداشت: در این منطقه سخت‌گذر طرح‌های گازرسانی به خوبی انجام شد و این اتفاق مبارک حق مردم این منطقه بوده است.

نماینده اورامانات در مجلس ضمن ابراز امیدواری به رسیدن گاز به دیگر روستاهای اورامانات، گفت: با توجه ویژه مسوولان وزارت نفت و شرکت گاز شاهد توسعه گازرسانی در استان کرمانشاه هستیم و امیدوارم شهرها و روستاهای باقی مانده نیز هرچه سریعتر گازدار شوند.

اورامانات به منطقه ای در شمال غربی استان کرمانشاه شامل شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی اطلاق می شود که حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

برای گازرسانی به شهر نودشه ۱۳ هزار و ۴۰۰ متر لوله‌گذاری در بخش شهری و ۳۳ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری برای خط تغذیه انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS) اجرا شده است.

برای اجرای این طرح ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و یک هزار و ۲۲۹ خانوار شهری نودشه و سه هزار و ۶۲ خانواده روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

شهر مرزی نودشه از توابع شهرستان پاوه در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه است و حدود سه هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد.

اکنون ۹۹ درصد خانوارهای شهری در قالب ۲۸ شهر و ۷۵ درصد خانوارهای روستایی در قالب هزار و ۴۷۵ روستا در استان کرمانشاه گاز طبیعی دارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11693
  • 116 بازدید

برچسب ها