• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

گام نهایی در ثبت جهانی «اورامانات»/ آغاز بازدید هوایی ارزیابان یونسکو از منطقه

  • کد خبر : 12217
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
گام نهایی در ثبت جهانی «اورامانات»/ آغاز بازدید هوایی ارزیابان یونسکو از منطقه

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: هم‌اکنون در راستای ثبت جهانی اورامانات، ارزیابان یونسکو در حال بازدید هوایی از این پهنه به مساحت ۳۰۳ هزار هکتار هستند. امید قادری با اشاره به پرونده ثبت جهانی اورامانات، اظهار داشت: هم‌اکنون در گام نهایی این امر کم‌نظیر در غرب کشور […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: هم‌اکنون در راستای ثبت جهانی اورامانات، ارزیابان یونسکو در حال بازدید هوایی از این پهنه به مساحت ۳۰۳ هزار هکتار هستند.

امید قادری با اشاره به پرونده ثبت جهانی اورامانات، اظهار داشت: هم‌اکنون در گام نهایی این امر کم‌نظیر در غرب کشور هستیم.

وی ادامه داد: کارشناسان یونسکو جهت پرونده ثبت جهانی منظر طبیعی اورامانات هم‌اکنون در حال بازدید هوایی از  پهنه اورامانات به مساحت ۳۰۳ هزار هکتار در دو استان کرمانشاه و کردستان هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: ارزیاب‌های یونسکو فردا (پنج‌شنبه، سوم مهرماه) برای دیدن زیبایی‌های زندگی مردم منطقه، منظر طبیعی و محیط زیست از تعدادی روستای دیدنی در شهرستان‌های جوانرود و پاوه بازدید زمینی و میدانی خواهند داشت و به ارزیابی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این حوزه‌ها و بررسی کیفیت و همچنین توجه مردم به حفظ محیط زیست می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ارزیابان روز شنبه بازدیدی نیز از استان کردستان خواهند داشت، افزود: در صورت گزارش مثبت ارزیابان از منطقه، ان‌شاءالله در اجلاس آتی سازمان یونسکو در بهار سال ۱۴۰۰ منظر طبیعی اورامانات ثبت جهانی خواهد شد.

قادری به تحول ثبت جهانی اورامانات در منطقه در بعد فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی اشاره و بیان کرد: قوانینی در بعد فرهنگی و اجتماعی برای منطقه در راستای حفظ بافت منطقه، آداب و رسوم و… حاکم می‌شود.

وی تصریح کرد: در بعد امنیتی، با ثبت جهانی این منطقه به‌عنوان میراث بشری تلقی می‌شود که تمامی انسان‌ها مسئولیت حفاظت از آن را در مواقع جنگ و حوادث غیرمترقبه همچون سیل، زلزله و… برعهده دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه ادامه داد: با رونق گردشگری در این منطقه به عنوان سایت جهانی گردشگری، شاهد رونق اقتصادی،کسب و کار و اشتغال پایدار و در نهایت توسعه استان کرمانشاه خواهیم بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12217
  • 138 بازدید

برچسب ها