• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
هواشناسی؛

گذر امواج ناپایدار از آسمان کرمانشاه/ آخر هفته منتظر بارش باران باشید

  • کد خبر : 16481
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
گذر امواج ناپایدار از آسمان کرمانشاه/ آخر هفته منتظر بارش باران باشید
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه یک موج ناپایداری به جو منطقه وارد می‌شود و شرایط جوی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش پاتاق نیوز، شهناز حق پرست در خصوص وضعیت جوی استان طی روزهای آینده، اظهار داشت: هوای استان طی امروز و فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی اوقات همراه با وزش باد و افزایش ابر و در منطقه اورامانات با احتمال رگبار خفیف و موقت باران خواهد بود.

وی ادامه داد: طی این مدت دمای هوا در نقاط مختلف استان تغییر چندانی نخواهد داشت در روزهای پنجشنبه و جمعه یک موج ناپایداری به جو منطقه وارد می‌شود و شرایط جوی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: این موج در بعضی ساعات باعث وزش باد شدید و بارندگی در سطح استان می‌شود بارش در اواخر روز پنجشنبه و طی ساعاتی از روز جمعه از نمود بیشتری برخوردار است.

وی تصریح کرد: این وضعیت در پاره‌ای از نقاط با آبگرفتگی معابر عمومی همراه خواهد شد، در روز پنجشنبه  به‌خصوص در روزهای جمعه و شنبه به شکل نسبتا محسوسی شاهد کاهش دما و سرد شدن هوا در نقاط مختلف استان خواهیم بود.

حق‌پرست دمای هوای کرمانشاه طی ۲۴ ساعت گذشته را بین حداقل پنج و حداکثر ۱۸ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: در این بازده زمانی قصرشیرین با بیشینه دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان و بخش حمیل با کمینه دمای یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر به‌ عنوان سردترین نقطه استان گزارش شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16481
  • 82 بازدید