• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
معاون استاندار کرمانشاه:

گران فروشان در کرمانشاه منتظر برخورد جدی باشند

  • کد خبر : 17396
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
گران فروشان در کرمانشاه منتظر برخورد جدی باشند
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان با متخلفان گرانفروشی برخورد می‌شود و تیم‌های نظارتی و بازرسی نیز موظف هستند با همراهی دستگاه‌های اجرایی ذیربط نظارت و بازرسی مستمر را برای کنترل قیمت‌ها در بازار انجام دهند.

به گزارش پاتاق نیوز، بهزاد باباخانی روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار سرسرای تدبیر استانداری، اظهار داشت: با توجه به بررسی صورت گرفته در خصوص عوامل موثر بر نرخ تورم استان، در ستاد تنظیم بازار مشخص شد که نرخ تورم کالاها و خدمات برخی اتحادیه ها بیشتر از میانگین کشوری است و بر این اساس دستگاه های نظارتی باید بر اساس دستورالعمل ابلاغی اقدام شود.

وی افزود: اصناف و بازاریان همواره در بحران‌ها در کنار مردم بوده اند و نقش آفرینی مطلوب این زحمتکشان همیشه قابل تقدیر است؛ امروز هم انتظار داریم اتحادیه ها و اتاق اصناف در خط مقدم بازرسی به صورت ویژه و موثر برکنترل قیمت ها نظارت کنند.

 باباخانی رسیدگی فوری به شکایات و گزارش های مردمی ثبت و اعلام شده از طریق سامانه های نظارتی و بازرسی اداره صمت را ضروری دانست و اظهار داشت: نقش نظارتی مردم برای کنترل قیمت ها بسیار مهم است و انتظار داریم تا حصول نتیجه گزارش ها بررسی و به گونه ای اقدام شود که مردم احساس کنند حمایت ستاد تنظیم بازار را همیشه دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به تحلیل و بررسی انجام شده در خصوص نرخ تورم استان تأکید کرد: با توجه به اینکه کالاها و خدمات موثر در بالا رفتن نرخ تورم استان مشخص شده؛ از امروز تیمی متشکل از بازرسی صمت، تعزیرات، بازرسی اتاق اصناف و نماینده استانداری تشکیل و بر اساس جدول زمانبندی بر قیمت های بازار به ویژه در اتحادیه های با تورم بالا نظارت می کنند و با متخلفان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

باباخانی با تشریح وظایف تیم های بازرسی بر ضرورت انجام اقدام مشابه در شهرستانها نیز تأکید و بیان داشت: تیم های مشابه نیز در تمام شهرستان های استان با مدیریت فرمانداران تشکیل و نظارت بر قیمت ها را با اهتمام جدی پیگیری و انجام خواهند داد.

او گفت: مردم نیز می‌توانند شکایات خود در خصوص گران‌فروشی بویژه در اتحادیه های ذکر شده را به بازرسی صمت اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و برخورد قانونی با متخلفان انجام شود.

وی از تشدید نظارت بر بازار تا بهبود نرخ تورم استان کرمانشاه خبر داد و گفت: بازرسی ها به صورت مستمر انجام و صنعت،معدن و تجارت استان گزارش هفتگی اقدامات انجام شده را در جلسات تنطیم بازار ارائه خواهد کرد.

باباخانی یکپارچه سازی و هدفمند کردن فعالیت های نظارتی و پایش های مستمر بازار را یادآور ساخت و گفت: با همراهی مردم، اصناف و بازاریان امکان نظارت بیشتر فراهم می شود و متخلفان را در صورت عدم توجه به دستورالعمل های قانونی معرفی خواهیم کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17396
  • 113 بازدید