• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

گردهمایی مداحان و شاعران آئینی کرمانشاه

  • کد خبر : 2942
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲:۰۳
گردهمایی مداحان و شاعران آئینی کرمانشاه

به گزارش” پاتاق نیوز “ گردهمایی مداحان و شاعران آئینی کرمانشاه با حضور حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور ،آیت الله علما امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، آیت الله محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، حجت الاسلام قبادی ریاست اداره تبلیغات اسلامی […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ گردهمایی مداحان و شاعران آئینی کرمانشاه با حضور حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور ،آیت الله علما امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، آیت الله محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، حجت الاسلام قبادی ریاست اداره تبلیغات اسلامی کرمانشاه و جمعی از مسئولین و مداحان در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.
در این مراسم مداحان اهل بیت توکلی، هدهدی، مقدسی و یاوری به شعر خوانی در ثنا و مدح اهل بیت پرداختند.
در ادامه این گردهمایی حجت الاسلام قرآئتی به ذکر مسائل اخلاقی که رعایت آن برای مداحان ضروریست پرداخت و سپس بازوند استاندار کرمانشاه ضمن خیر مقدم به حاضرین از برگزار کنندگان این جلسه تشکر کرد.
گفتنی است در پایان صحبت های بازوند یکی از مداحان کرمانشاهی در اعتراض به وضعیت بیکاری و بیمه مداحان صحبت کرد که مورد تایید برخی از مداحان قرار گرفت.

حجت الاسلام محسن قرآئتی در حاشیه گردهمایی مداحان و شاعران آئینی در آستانه محرم اظهار داشت: اگر کسی از ریشه عزاداری و روضه از شما سوال کرد در جواب به روضه خدا در سوره شمس در مورد دختران کافر مظلوم اشاره کنید که خدا برای دختران کافرِ مظلوم روضه خوانده است ما برای امام مظلوممان حسین(ع) روضه نخوانیم؟
قرآئتی در ادامه با اشاره به حدیث معروف ثقلین از هیات مذهبی استان خواست که به صورت عملی به حدیث ثقلین عمل کنند و هیات های مذهبی را از قرآن دور نکنند.
وی در ادامه افزود: سعی شود در عزاداری ها روضه هایی با ریشه قرآنی خوانده شود مانند داستان دور کردن حضرت موسی از مادرش و مقایسه با حضرت علی اصغر(ع).
قرآئتی در ادامه گفت: یکی از مهمترین وظایف مداحان شناساندن شعارهای عاشورا و کربلاست.
حجت السلام قرآئتی ادامه داد: امام حسین(ع) با شعار هیهات من الذله به همه آموخت زیر سم اسب می روم ولی زیر بار حرف زور نمی روم.
وی با اشاره به قحط آب به خیمه های امام حسین در عاشورا گفت: تحریم های اقتصادی به قدری در عاشورا بالا گرفت که حتی قطره ای آب به طفل شیرخوار امام حسین(ع) ندادند ولی این مساله باعث زیر بار حرف زور رفتن امام حسین(ع) نشد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه اظهار داشت: مادحین و شعرای گرامی از ذکر اشعار و روضه های خلاف واقع و بی سند پرهیز کنند.
قرآئتی افزود: مراقب باشید در هئیت ها تبعیض نگذارید، صدای بلندگو زیاد نباشد و نمازی قضا نشود به واسطه عزاداری ها.
همچنین ایشان توصیه داشتند: نماز ها را در این ایام علنی بخوانید چون که امام حسین(ع) با وجود همه خطرات در ظهر عاشورا نماز را علنی برگزار کرد.
حجت السلام قرآئتی در پایان به انتقال عزاداری به نسل های بعدی افزود: روایت داریم اگر میخواهید نذر یا صدقه بدهید آنرا به فرزندانتان بدهید که این سنت نسل به نسل منتقل شود‌.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2942
  • 445 بازدید

برچسب ها