۞ امام خامنه ای(مدظله العالی):
اگر زحمات شما[خبرنگارها] نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود؛ شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » یاداشت
  • شناسه : 6421
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
  • 197 بازدید
  • ارسال توسط :
گر دست فتاده‌ای بگیری مردی

گر دست فتاده‌ای بگیری مردی

رمضان که ماه بندگی خداست، بهترین فرصت ممکن برای کمک به خلق خدا نیز هست از این رو ستاد مردمی دیه به عنوان تنها متولی آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد که یک نهاد مردمی است و با حمایت نیکوکاران تشکیل و با مساعدت‌های عمومی آن‌ها نجات‌بخش خانواده‌هایی است که عضوی از آن‌ها به ناخواسته در […]

رمضان که ماه بندگی خداست، بهترین فرصت ممکن برای کمک به خلق خدا نیز هست از این رو ستاد مردمی دیه به عنوان تنها متولی آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد که یک نهاد مردمی است و با حمایت نیکوکاران تشکیل و با مساعدت‌های عمومی آن‌ها نجات‌بخش خانواده‌هایی است که عضوی از آن‌ها به ناخواسته در حبس به سرمی‌برد، در این ایام بار دیگر با برگزاری جشن های گلریزان به یاری دربندماندگان می شتابد. ستاد دیه، دادرس زندانی‌هایی است که به خاطر جرایم غیر عمد راهی زندان شده اند.

جرایمی مانند ایراد صدمه یا قتل غیرعمد ناشی از تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی،  محکومیتهای مالی غیرکلاهبرداری ، مهریه‌های معقول و نفقه.  آنها وقتی برای پرداخت بدهی متهم وارد عمل می‌شوند هیچ تعرفه‌ای را در نظر نمی‌گیرند.

ملاک و معیار آن میزان بدهی مددجو نیست و هر چه توان داشته باشند در جهت گرفتن رضایت و پرداخت بدهی جمع می‌کنند.

این سازمان مردمی تنها یک هدف دارد شاد کردن دلی و آزادی یک زندانی جرایم غیر عمد، از زندان.از طرفی این را هم نباید نادیده گرفت که هر بدهکاری در چارت و چهارچوب این ستاد قرار نمی‌گیرد.

کارها با حساب و کتاب صورت می‌گیرد، این‌طور نیست که هر کسی با این ادعا که نمی‌تواند بدهی‌اش را پرداخت کند تحت پوشش ستاد در بیاید.

این ستاد چهارچوب خاص خود را دارد، پس از بررسی‌های لازم و مشخص شدن اینکه واقعا مددجو توانایی پرداخت را ندارد، شرایط آزادسازی مددجو فراهم می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*