• امروز : چهارشنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 1 December - 2021

گزارش اولیه حادثه پرواز تهران-کرمانشاه منتشر شد

  • کد خبر : 9434
  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
گزارش اولیه حادثه پرواز تهران-کرمانشاه منتشر شد

به گزارش پاتاق نیوز، سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه حادثه پرواز تهران-کرمانشاه را روی سایت خود قرار داد. سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه حادثه پرواز تهران-کرمانشاه را منتشر کرد.بر اساس این گزارش، هواپیمای ایرباس مدل A۳۱۹ به علامت ثبت EP-IEQ متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شماره پرواز ۲۸۳.IRA در مسیر تهران به کرمانشاه […]

به گزارش پاتاق نیوز، سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه حادثه پرواز تهران-کرمانشاه را روی سایت خود قرار داد.
سازمان هواپیمایی کشوری گزارش اولیه حادثه پرواز تهران-کرمانشاه را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، هواپیمای ایرباس مدل A۳۱۹ به علامت ثبت EP-IEQ متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با شماره پرواز ۲۸۳.IRA در مسیر تهران به کرمانشاه با ۱۰۲ نفرمسافر و ۸ خدمه پروازی در حدود ساعت ۵:۲۰ بوقت محلی روز شنبه ۱۲ بهمن از فرودگاه مهرآباد به پرواز درآمده و در ساعت ۵:۵۵ به وقت محلی در باند ۲۹ فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه فرود آمده است. این هواپیما در حین خروج از انتهای باند ۲۹، بدلیل بارش برف و کولاک ناگهانی و دید کم حدود ۱۵ متر قبل از تاکسی وی A از باند خارج می‌شود.
چرخ جلو هواپیما حدود ۱۰ متر و چرخ اصلی سمت راست حدود ۳ متر به عمق ۳۰ الی ۳۵ سانتیمتر در زمین تقریباً مسطح فرو رفته و چرخ اصلی سمت چپ هواپیما نیز روی آسفالت لبه باند قرارگرفته است.
خلبان با توجه به شرایط پیش آمده بلافاصله هواپیما را متوقف کرده و ضمن اطلاع به برج مراقبت پرواز و درخواست کمک از خدمات زمینی فرودگاه، مسافرین و خدمه پروازی از درب انتهای هواپیما بدون هیچگونه آسیبی پیاده می‌شوند.
باتوجه به قرار گرفتن هواپیما در نزدیکی باند، بطور موقت باند فرودگاه غیرعملیاتی اعلام شده تا هواپیما به محل پارکینگ فرودگاه کرمانشاه منتقل شود. سپس هواپیما با همکاری پایگاه هوانیروز و راهداری کرمانشاه با نظارت خلبانان بدون هیچگونه آسیبی از قسمت خاکی خارج و با روشن کردن موتور شماره یک  (سمت چپ) به سمت پارکینگ تاکسی کرد.
پس از حضور تیم بررسی حادثه این دفتر به اتفاق تیم فنی شرکت یاد شده در فرودگاه مذکور، بازدید و بررسی‌های اولیه انجام پذیرفته و چرخ‌های جلو تعویض شد و با انجام گرفتن تست‌های زمینی، هواپیما با دیگر خدمه پروازی در مورخه ۱۳ بهمن بدون مسافر و فقط به سرنشینی تیم‌های اعزام شده به تهران پرواز و در فرودگاه مهرآباد سالم فرود آمد.  

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9434
  • 199 بازدید

برچسب ها