• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

یازدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام‌آباد غرب

  • کد خبر : 5871
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۷:۵۳
یازدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام‌آباد غرب

به گزارش پاتاق نیوز، یازدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر مرصاد در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی در نیمه دوم مرداد ماه در شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار می‌شود. علاقمندان تا ۳۰ خرداد می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و آثار راه یافته به جشنواره ملی تئاتر مرصاد ۱۵ تیر معرفی می‌شود. اولویت موضوعی جشنواره، […]

به گزارش پاتاق نیوز، یازدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر مرصاد در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی در نیمه دوم مرداد ماه در شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار می‌شود.

علاقمندان تا ۳۰ خرداد می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و آثار راه یافته به جشنواره ملی تئاتر مرصاد ۱۵ تیر معرفی می‌شود.

اولویت موضوعی جشنواره، عملیات مرصاد (آثار اجرایی در خصوص عملیات مرصاد در بحث ارزیابی در اولویت بوده و از لحاظ مالی نیز از  امتیاز ویژه‌ای برخوردار خواهند بود)،  تئاتر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مقاومت، ایثار و شهادت، مدافعین حرم و آسیب‌های اجتماعی است.

اولویت انتخاب آثار در هر بخش با نمایشنامه‌های تازه نگارش یافته و دست اول خواهد بود.

نمایش‌هایی پذیرفته می‌شوند که تاکنون در هیچ جشنواره‌ای تئاتر ملی و بین‌المللی  شرکت داده نشده باشند.

 اما آثار اورجینالی که بعد از انتشار فراخوان یازدهمین جشنواره‌ای ملی تئاتر مرصاد در جشنواره ی دیگری پذیرفته  و اجرا می‌شوند مستثنی هستند و هر کارگردان می‌تواند در هر بخش فقط با یک اثر در جشنواره حضور داشته باشد، ستاد برگزاری جشنواره از پذیرش نمایش‌هایی که در ادوار گذشته جشنواره مرصاد حضور داشته اند معذور است و ستاد اجرایی جشنواره تعهدی در قبال تأمین دکور، لباس وگریم ندارد.

پس از ارزیابی آثار با صلاحدید ستاد اجرایی و کمیته فنی جشنواره، میزان کمک هزینه گروه‌ها در بخش صحنه‌ای از ۲۰ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال و در بخش خیابانی از ۱۵ میلیون ریال تا ۲۵ میلیون ریال، بر اساس مقررات موجود محاسبه و پرداخت می‌شود.

 به نفرات برتر در بخش طراحی بروشور، طراحی نور، طراحی لباس، طراحی صحنه و فضا، آهنگ‌سازی ، بازیگری زن و مرد، نویسندگی، طرح و ایده، کارگردانی و  در هر بخش از جشنواره به صلاح دید داوران جایزه نقدی و تندیس جشنواره اهدا می‌شود.

نمایش در قالب چهار لوح فشرده تصویری با کیفیت بالا و بدون قطع با یک دوربین و با فرمت DVD به همراه مجوز نویسنده و صاحب اثر و یک نسخه نمایش به صورت فایل PDF یا WORD  و یک قطعه عکس پرسنلی اسکن شده از کارگردان و تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره  به آدرس کرمانشاه- اسلام آبادغرب-هفتصد دستگاه –انتهای بلوار معلم –اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب –دبیرخانه ی دائمی جشنواره ی ملی تئاتر مرصاد ارسال شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5871
  • 252 بازدید

برچسب ها