• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

یک دستگاه ژنراتور قدیمی حین عملیات خاکبرداری در نفت شهر کشف شد

  • کد خبر : 11801
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
یک دستگاه ژنراتور قدیمی حین عملیات خاکبرداری در نفت شهر کشف شد

به گزارش پاتاق نیوز، فرماندار قصرشیرین گفت: یک دستگاه ژنراتور قدیمی با قدمت ۶۳ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار این شهرستان کشف شد. مرادعلی تاتار افزود: این ژنراتور انگلیسی با سازه هفت تنی متعلق به سال ۱۳۳۸ خورشیدی برابر با ۱۹۸۵میلادی است که توسط […]

به گزارش پاتاق نیوز، فرماندار قصرشیرین گفت: یک دستگاه ژنراتور قدیمی با قدمت ۶۳ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار این شهرستان کشف شد.

مرادعلی تاتار افزود: این ژنراتور انگلیسی با سازه هفت تنی متعلق به سال ۱۳۳۸ خورشیدی برابر با ۱۹۸۵میلادی است که توسط کارکنان نفت و گاز غرب در زمین های اطراف چاه شماره ۱۱ از خاک بیرون آمده است.

وی اظهار داشت: این ژنراتور در محل قدیم پالایشگاه نفت شهر کشف شده و به موزه صنعت نفت غرب منتقل شد.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: منطقه مرزی نفت شهر که در اصطلاح محلی به «نفت شاه» معروف است، دارای چاه های نفت است که روزانه ۲۰ هزار بشکه آن از طریق تلمبه خانه با خط انتقال به پالایشگاه کرمانشاه منتقل می شود.

تاتار افزود: نفت شهر از توابع بخش سومار در قصرشیرین در ۷۲ کیلومتری جنوب این شهرستان واقع شده است که تا قبل از جنگ تحمیلی آوازه بلندی داشت و یکی از مدرن ترین مناطق غرب کشور بود که از امکانات بسیار خوبی از جمله فرودگاه، سینما، مدرسه و گاز کشی برخوردار بود.

وی گفت: عملیات بازسازی نفت شهر و زیرساخت های آن با نام امام جواد الائمه (ع) از شهریور سال ۹۳ آغاز شدکه بازسازی نفت شهر بزرگترین هدیه دولت تدبیر و امید به ساکنان مرزدار این منطقه است که سال های سال برای چنین اتفاق مهمی لحظه شماری می کردند.

نفت شهر تا قبل از جنگ تحمیلی پنج هزار تن جمعیت داشت که در جریان جنگ و با اشغال آن از سوی نیروهای بعثی خالی از سکنه شد و پس از بازپس گیری از نیروهای بعثی این منطقه مرزی به دلیل حضور نیروهای نظامی و میادین مین، شرایط بازگشت ساکنانش را نداشت.

بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین دارای ۸۶ کیلومتر مرز با عراق است که این بخش مرزی ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستا دارد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی پرویزخان و خسروی فعال است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11801
  • 137 بازدید

برچسب ها