• امروز : شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 27 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 8 May - 2021

۱۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد از بند رها شدند

  • کد خبر : 6443
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
۱۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد از بند رها شدند

به گزارش پاتاق نیوز، اکبر یساقی در حاشیه مراسم گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ستاد دیه کشور سال گذشته موفق به آزادسازی ۷۹۳۰ زندانی جرائم غیرعمد شد، اظهار کرد: میزان بدهی که این زندانیان داشتند حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود که ۷۰۰ میلیارد تومان آن را از […]

به گزارش پاتاق نیوز، اکبر یساقی در حاشیه مراسم گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ستاد دیه کشور سال گذشته موفق به آزادسازی ۷۹۳۰ زندانی جرائم غیرعمد شد، اظهار کرد: میزان بدهی که این زندانیان داشتند حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود که ۷۰۰ میلیارد تومان آن را از شکات گذشت گرفتیم و مابقی توسط ستاد دیه کشور و باهمت مردم پرداخت شد.

وی افزود: از این تعداد زندانی آزاد شده، حدود ۲۹۰۰ نفر زندانی مهریه بودند که با تلاش‌هایی که انجام دادیم و رقم قابل توجه گذشت‌هایی که از شکات گرفتیم، از زندان آزاد شدند.

نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور به افزایش قیمت سکه طی سال گذشته و افزایش زندانیان مهریه نیز اشاره کرد و گفت: پس از نوساناتی که در قیمت سکه در کشور بوجود آمد، با استفاده از بخشنامه “اعسار در پرداخت” میزان پرداخت اقساط زندانیان مهریه تعدیل شد که این امر کاهش تعداد این دسته از زندانیان را در کشور بدنبال داشت.

وی همچنین در خصوص تعداد زندانیان جرائم غیر عمد کشور نیز اعلام کرد: درحال حاضر حدود ۱۲ هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور وجود دارد که برای آزادسازی آن‌ها به کمک خیرین احتیاج داریم.

یساقی بیان کرد: ستاد دیه کشور امسال برای آزادسازی حدود ۱۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد کشور با کمک مردم و خیرین برنامه ریزی کرده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6443
  • 218 بازدید

برچسب ها