• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
استاندار کرمانشاه:

۱۲۰ تخت جدید به ظرفیت درمانی استان کرمانشاه اضافه می‌شود

  • کد خبر : 17187
  • ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
۱۲۰ تخت جدید به ظرفیت درمانی استان کرمانشاه اضافه می‌شود
استاندار کرمانشاه گفت: ۱۲۰ تخت جدید به ظرفیت درمانی استان کرمانشاه با بازسازی بیمارستان سینا اضافه می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد اظهار داشت: وزیر بهداشت دستور فوری برای بازسازی بیمارستان سینا صادر کرده است.

استاندار کرمانشاه افزود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات و بازسازی بیمارستان سینا اختصاص یافته است که با این اقدام ۱۲۰ تخت جدید به ظرفیت درمانی استان اضافه می‌شود و بیمارستانی مجهز برای بحرانها خواهیم داشت که همیشه با آمادگی پاسخ به بحران‌ها می تواند در بخش درمان کمک کند.

وی افزود: حضور میدانی وزیر بهداشت در استانهای مختلف و نظارت مستقیم بر روند انجام اقدامات درمانی و پیشگیرانه کار بسیار مطلوبی است و به فرمایش رهبر معظم انقلاب عملکرد کادر درمان و سلامت بسیار درخشان و جهاد فی سبیل الله است.

بازوند افزود: رییس جمهوری بارها به این نکته اشاره داشته است که خدمات ارزنده کادر درمان در تاریخ ماندگار می شود و این ایثارگری ها و فداکاری ها ثبت خواهد شد.

بازوند با تشریح اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در پیک‌های گذشته و ارائه گزارشی از پیش‌بینی‌های انجام شده برای عبور از پیک چهارم در استان گفت: کرمانشاه مانند همه استانها از موج چهارم شیوع کرونا در امان نمانده است ولی براساس نقشه راه تدوین شده از اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون در مواجهه با هر مرحله پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است و بازنگری اقدامات اصلاحی لازم را انجام داده‌ایم.

استاندار کرمانشاه به مساعدت ویژه وزیر نفت در تأمین ۱۶ دستگاه ونتیلاتور مورد نیاز استان اشاره کرد و افزود: درپیک چهارم براساس نقشه راه تدوین شده نسبت به توزیع و تجهیز امکانات در همه شهرستانها اقدام شد و مانند گذشته بار اصلی خدمات دیگر در مرکز استان نیست و امکان ارائه خدمات مطلوب درمانی بیش از گذشته فراهم شده است.

 بازوند از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات درمانی از جمله سی.تی.اسکن توسط وزیر بهداشت خبرداد.

وی افزود: با همکاری و همراهی مردم و مسوولان از این پیک سخت عبور خواهیم کرد و برخود وظیفه می‌دانم از مردم عزیز، اصناف و بازاریان و اقشار مختلف که در این بحران با اینکه به لحاظ معیشت و اقتصاد دچار خسارت می‌شوند تشکر کنم و از کادر بهداشت و درمان نیز که از جان خود برای سلامت مردم می‌گذرند تقدیر نمایم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17187
  • 91 بازدید