• امروز : چهارشنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 1 December - 2021

۱۳۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده در استان کرمانشاه دریافت شد

  • کد خبر : 8353
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
۱۳۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده در استان کرمانشاه دریافت شد

  به گزارش پاتاق نیوز، هادی ملکشاهی، با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۳۰ میلیارد تومان عوارض بابت ارزش افزوده از مشمولان دریافت شد اظهار داشت: این مبالغ به طور مستقیم به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری واریز می‌شود و تمام این ارقام به طور مستقیم صرف آبادانی و سازندگی می‌شود.   وی با […]

  به گزارش پاتاق نیوز، هادی ملکشاهی، با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۳۰ میلیارد تومان عوارض بابت ارزش افزوده از مشمولان دریافت شد اظهار داشت: این مبالغ به طور مستقیم به حساب شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری واریز می‌شود و تمام این ارقام به طور مستقیم صرف آبادانی و سازندگی می‌شود.  

وی با اشاره به معافیت‌ها و تخفیف‌های مالیاتی برای مؤدیان خسارت‌دیده از زلزله و سیل عنوان کرد: براساس ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم، در زمان وقوع زلزله هیئت‌های ماده ۱۶۵ تشکیل و از مؤدیان خسارت‌دیده تقاضا شد که با مراجعه به مراکز مالیات میزان خسارت‌دیدگی خود را اعلام کنند.

ملکشاهی افزود: خسارت‌دیدگی در کمیسیون مربوطه تصویب و از درآمدهای مشمول مالیاتی این افراد کسر شد و این امر همچنان ادامه دارد و مالیات سال‌های بعد نیز با توجه به میزان خسارت کسر می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه با اشاره به تعیین مشوق‌هایی برای واحدهایی تولیدی در سال ۹۸ گفت: براساس آخرین دستورالعمل رئیس سازمان در زمینه بخشودگی جرائم مالیاتی مقرر شد صددرصد جرائم مؤدیان غیردولتی که تا پایان مهر ماه امسال به پرداخت اصل بدهی اقدام کنند بخشوده شود.

بیشتر بخوانید

وی گفت: چنانچه این مالیات تا پایان سال پرداخت شود برای شرکت‌های تولیدی به ازای هر ماه دو درصد و برای شرکت‌های غیرتولیدی به ازای هر ماه چهار درصد نرخ نزولی در بخشودگی در نظر گرفته می‌شود.

ملکشاهی افزود: این بخشودگی به نحوی است که در آخر اسفند ماه آخرین نرخ بخشودگی برای واحدهای تولیدی ۹۰ درصد و برای واحدهای غیرتولیدی ۸۰ درصد است.

وی بیان کرد: شرکت‌های تولیدی که اخیرا تأسیس می‌شوند به استناد ماده ۱۳۲ شامل معافیت‌هایی می‌شوند که حداکثر آن تا ۱۳ سال معافیت مالیاتی است و مواردی نیز در ستاد تسهیل مطرح می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه با توجه به سال رونق تولید نیاز است نگاه تسهیل‌گرانه‌ای برای واحدهای صنعتی و تولیدی داشته باشیم عنوان کرد: برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در زمینه بلندمدت نگاه ویژه‌ای وجود دارد که چنانچه در پرداخت مالیات با مشکل مواجه شوند تخفیف بلندمدت برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8353
  • 228 بازدید

برچسب ها