• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022
مدیر شبکه بهداشت و درمان صحنه خبرداد:

۱۵ روز بدون مرگ کرونایی در «صحنه»

  • کد خبر : 15005
  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۱۲
۱۵ روز بدون مرگ کرونایی در «صحنه»
صحنه - مدیر شبکه بهداشت و درمان صحنه گفت: حدود ۱۵ روز است که هیچگونه فوتی کرونایی در شهرستان نداشته‌ایم که این نشان‌دهنده پایبندی مردم به پروتکل‌های بهداشتی است‌

به گزارش پاتاق نیوز، حسین رحیمی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس در شهرستان صحنه، اظهار داشت: هنگام آغار محدودیت‌های کرونایی از اول آذرماه در شهرستان، وضعیت به لحاظ شیوع ویروس کرونا، قرمز بود.

وی افزود: با کمک مردم و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی بعد از اتمام محدودیت‌های دو هفته‌ای، وضعیت شهرستان به نارنجی تغییر کرد و الان طبق آمار‌ها امیدواریم طی هفته آینده به وضعیت زرد تغییر پیدا کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان صحنه ادامه داد: حدود ۱۵ روز است که هیچگونه فوتی کرونایی در شهرستان نداشته‌ایم که این نشان‌دهنده پایبندی مردم به پروتکل‌های بهداشتی است‌، البته تمامی آمارهای امیدبخش کرونایی شکننده است که با کوچکترین سهل‌انگاری در رعایت‌ها ممکن است به وضعیت قرمز برسیم.

وی در خصوص نظارت‌های صورت گرفته در شهرستان، گفت: الان در سطح شهرستان ۶ تیم نظارتی متشکل از شبکه بهداشت و درمان، اداره اصناف، اماکن، هلال احمر و بسیج است که به صورت روزانه بر فعالیت اصناف نظارت دارند.

رحیمی به همراهی خوب کسبه و بازاریان شهرستان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: یک حس همدلی و هماهنگی خوبی در شهرستان بین تمامی ارگان‌ها وجود دارد، چرا که کرونا بیماری نیست که فقط با فعالیت یک ارگان مانند شبکه بهداشت و درمان قابل مهار باشد همیاری و همکاری همه‌جانبه را می‌طلبد.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: نگرانی این روزهای مدافع سلامت از شب یلدا است که در این راستا از مردم می‌خواهم امسال در این شب دورهمی‌ و میهمانی خانوادگی نداشته باشند و به شکل مجازی با هم در ارتباط باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15005
  • 185 بازدید

برچسب ها