• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب:

۲۴ هزار هکتار در گیلانغرب زیر کشت گندم رفت

  • کد خبر : 14351
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
۲۴ هزار هکتار در گیلانغرب زیر کشت گندم رفت
گیلانغرب - مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان گیلانغرب گفته اند امسال ۲۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است.

به گزارش پاتاق نیوز، سعید حیدرپور مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب در تشریح این خبر گفت: پیش بینی می‌شود در صورت وضعیت مناسب جوی و تراکنش بارش‌ها بیش از ۵۰ هزار تن گندم در سال آینده از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی اظهارداشت: پیش بینی شده امسال چهار هزار تن گندم تولیدی این شهرستان نسبت به پارسال افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: همچنین ۱۰ هزار هکتار نیز به منظور کشت جو و نخود پیش بینی شده ضمن اینکه ۱۳۰ هکتار هم به کشت کلزا و مابقی اراضی به محصولات دیگر اختصاص داده شده است.

حیدرپور اظهارداشت: بذور اصلاح شده و ضدعفونی شده متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه که مورد تایید مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه باشد به مقدار کافی تامین شده و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

او افزود: در راستای بهبود تولید و نظارت بر عملکرد و مراحل کاشت، داشت و برداشت تعداد ۲۵ کارشناس مستقر در مراکز دهستان‌ها و مدیریت شهرستان درنظر گرفته شده است.

حیدر پور گفت: برای نهاده‌های کشاورزی نظیر کود هم در بخش اوره تامین لازم صورت گرفته و در زمینه مشکلات سوخت موردنیاز تراکتور‌های شهرستان هم پیگیری لازم صورت گرفته و افزایش سهمیه سوخت تراکتور‌های شهرستان ضروری است که امیدواریم محقق شود.

شهرستان گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که سالانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14351
  • 2725 بازدید