• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

۲۷۸ قلم شی طلا مربوط به دوره «هخامنشی» در کرمانشاه کشف شد

  • کد خبر : 12395
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
۲۷۸ قلم شی طلا مربوط به دوره «هخامنشی» در کرمانشاه کشف شد

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی از کشف و ضبط اشیای تاریخی از جنس طلا مربوط به دوره هخامنشی با تلاش نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه خبر داد. سردار امیر رحمت الهی در خصوص جزییات این کشف، اظهار داشت : یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه به‌محض درافت اخبار واصله از دوستداران میراث‌فرهنگی مبنی […]

به گزارش پاتاق نیوز، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی از کشف و ضبط اشیای تاریخی از جنس طلا مربوط به دوره هخامنشی با تلاش نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه خبر داد.

سردار امیر رحمت الهی در خصوص جزییات این کشف، اظهار داشت : یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه به‌محض درافت اخبار واصله از دوستداران میراث‌فرهنگی مبنی بر خرید و فروش اشیای عتیقه در شهر کرمانشاه، پس از انجام اقدامات و بررسی‌های اولیه و احراز صحت خبر، تیمی زبده از نیروهای حفاظت با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و به همراه عوامل نیروی انتظامی به محل موردنظر رفتند.

او افزود: ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی در بازرسی از منزل یکی از قاچاقچیان اشیای عتیقه ۲۷۸ قلم شیء تاریخی از جنس طلا شامل گوشواره، آویز، حلقه، گل سینه، مدال، انگشتر، پلاک، سگک کمربند، سینه‌ریز و … کشف و ضبط شد.

سردار امیر رحمت‌الهی تصریح کرد: کارشناسان میراث‌فرهنگی استان قدمت اشیای مکشوفه را به دوره هخامنشی تخمین زده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی گفت: در این عملیات هفت متهم دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی استان معرفی شدند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12395
  • 149 بازدید

برچسب ها