• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021

۲۷ سال چشم انتظاری!!!

  • کد خبر : 17466
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰:۰۶
۲۷ سال چشم انتظاری!!!

۲۷ سال چشم انتظاری!!! به گزارش پاتاق نیوز، در ابتدای دهه ۷۰ تعدادی جانباز برای کار تجاری در کرمانشاه شرکتی چند منظوره به نام شرکت چند منظوره جانبازان غرب ایران تاسیس می کنند. این گروه برای تهیه دفتر شرکت تجاری خود به بنیاد مستضعفان و جانبازان و در دهه ۷۰ مراجعه می کنند و درخواست در […]

۲۷ سال چشم انتظاری!!!

به گزارش پاتاق نیوز، در ابتدای دهه ۷۰ تعدادی جانباز برای کار تجاری در کرمانشاه شرکتی چند منظوره به نام شرکت چند منظوره جانبازان غرب ایران تاسیس می کنند.

این گروه برای تهیه دفتر شرکت تجاری خود به بنیاد مستضعفان و جانبازان و در دهه ۷۰ مراجعه می کنند و درخواست در اختیار گذاشتن ملکی از بنیاد را دارند.

بنیاد مستضعفان و جانبازان در سال ۷۳ با مبلغ ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان (یک پنجم) ملکی را در منطقه چهار شهر کرمانشاه هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت چند منظوره جانبازان غربی ایران واگذار می کنند.

عواملی که باعث شده از املاک مصادره محکومان بنیاد مستضعفان وقت به نام (م-الف) پیش از واگذاری به شرکت چند منظوره جانبازان و غرب ایران دارای دو باب مغازه بوده است و این مغازه به صورت سرقفلی به غیر واگذار شده در قرارداد واگذاری ملک شرکت چند منظوره جانبازان نیز قید شده و مغازه ها از این ملک واگذاری تفکیک شده است.

بعد از ۶ ماه از واگذاری ملک به شرکت سند مالکیت توسط مدیرکل بنیاد مستضعفان وقتی به اشتباه به صورت کامل همراه با مغازه‌ای که از پیش به افراد غیر واگذار شده است انتقال داده می‌شود.

پس از مدتی که بنیاد متوجه اشتباه خود می شود و با شکایت از دادگاه انقلاب بر اساس قرارداد و مستندات و مدارک موفق به ابطال سند واگذار شده می شود.

(م-الف) که پیشتر یک از آن وی بوده و با حکم دادگاه این ملک مصادره می‌شود با تسلیم اعاده دادرسی در سال ۷۴ موفق به ابطال حکم صادره و ملک به وی پس داده می‌شود.

بنیاد مستضعفان به‌دلیل واگذاری ملک به شرکت چند منظوره جانبازان غرب ایران بابا صاحب اصلی ملک (م-الف) وارد معامله می شود و به جای مرد ۲۰۰ میلیون تومان در دهه ۷۰ به عنوان خسارت به وی پرداخت می کند.

پس از این اتفاقات بنیاد مستضعفان در دهه ۷۰ مجازات اقدام به واگذاری سند به نام شرکت چند منظوره جانبازان می‌کند که در استعلامی از شرکت آب منطقه ای کرمانشاه متوجه می‌شوند که به دلیل همجواری با حریم رودخانه امکان صدور مجوز انتقال سند مقدور نیست و از همان سال تا به امروز این ملک بدون استفاده در گیر و دار انتقال قرار دارد.

نماینده جانبازان اظهار کرد: که ۲۷ سال است بارها برای دریافت خسارت یا ملک ماعوض به ارگان‌های مختلف حضور کردیم و تا کنون به هیچ نتیجه ای نرسیدیم.

وی که نمی خواست نامش فاش نشود ضمن تأیید گفته‌های مدیر کل بنیاد مستضعفان کرمانشاه افزود: تا به امروز کارشناسی‌های صورت گرفته را قبول نداریم و باید قیمت‌گذاری توسط بنگاه های معاملات ملکی صورت بگیرد چرا که قیمت این ملک به همراه واحدهای تجاری آن به ۲۰ میلیارد تومان می رسد.

این جانباز جنگ تحمیلی بیان داشت: اخیراً در جلسه‌ای که با مدیرکل بنیاد مستضعفان کرمانشاه برگزار شد قرار است که ۲ کارشناس از طرفین به صورت مشترک ملک را ارزش گذاری کنند و خسارت شرکت بر همین اساس پرداخت شود..

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17466
  • 104 بازدید