• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022
فرماندار کرمانشاه:

۳۰ درصد جمعیت شهر کرمانشاه حاشیه‌نشین هستند

  • کد خبر : 15688
  • ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
۳۰ درصد جمعیت شهر کرمانشاه حاشیه‌نشین هستند
کرمانشاه - فرماندار کرمانشاه گفت: ۳۰ درصد جمعیت شهر کرمانشاه حاشیه‌نشین هستند که نشان می‌دهد معضل حاشیه‌نشینی به شهرها انتقال یافته است.

به گزارش پاتاق نیوز،  فضل‌الله رنجبر اظهار داشت: ۳۰ درصد جمعیت شهری کرمانشاه حاشیه‌نشین هستند و چنانچه برای آن تدبیری اندیشیده نشود این جمعیت افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی استان از سال ۹۳ برنامه پژوهشی و کاربردی را آغاز کرده و ۳۶ محله دارای مشکل در شهر کرمانشاه شناسایی شد که از این محلات ۱۳ محله دارای مشکلات حادتر هستند.

رنجبر با اشاره به اینکه پنج دفتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌ای استان فعال و یک دفتر در حال راه‌اندازی است گفت: حلقه مفقوده در موضوع حاشیه‌نشینی خود مردم بودند که فراموش شده بودند و دفاتر تسهیل‌گری برای جلب مشارکت مردم راه‌اندازی شدند که مشکلات تمام خانواده‌ها را احصا کنند. 

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه حاشیه‌نشینی مستلزم توجه جدی است و با بودجه استانی نمی‌توان این مشکلات را رفع کرد افزود: باید ردیف اعتباری خاصی در قانون بودجه سنواتی برای حاشیه‌نشینی در نظر گرفته شود و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با همکاری مجمع نمایندگان این موضوع را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه برای مناطق حاشیه‌نشین کرمانشاه باید به ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و زیرساختی توجه کرد گفت: هرچند دولت به حاشیه‌نشینی توجه دارد اما با بودجه‌های شهرستان نمی‌توان مشکلات را رفع کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15688
  • 362 بازدید