• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه:

۳۱ درصد مردم شهر کرمانشاه در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

  • کد خبر : 16248
  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
۳۱ درصد مردم شهر کرمانشاه در بافت فرسوده زندگی می‌کنند
کرمانشاه - طبق آمار ارائه شده از سوی مسئولین شهری هزار و ۲۲۸ هکتار از مساحت شهر کرمانشاه که ۳۱ درصد جمعیت این شهر را در خود جای داده است، در بافت فرسوده قرار دارد.

به گزارش پاتاق نیوز، معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه دارای بافت فرسوده است که در مرکز شهر واقع شده و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر کرمانشاه در این مناطق ساکن هستند.

دلفانی متولی نوسازی بافت فرسوده را شرکت عمران و مسکن سازان منطقه غرب به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و سازمان عمران و باز آفرینی فضا‌های شهری شهرداری کرمانشاه اعلام کرد و افزود: در حال حاضر مصوبات کمیسیون ماده ۵ برای نوسازی بافت فرسوده در دست اجراست.

وی به امتیازاتی که برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: متقاضیان ساخت و ساز در بافت فرسوده با تراکم ۱۸۰ درصد (سه طبقه) از پرداخت کلیه هزینه‌های شهرداری معاف هستند و با معرفی مالکان به راه و شهرسازی تسهیلات نوسازی ۸۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد با کارمزد ۱۸ درصد و بدون سپرده بانکی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

معاون سازمان بازآفرینی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۸۷ تا پایان سال گذشته (سال ۹۸) هزار و ۹۵۹ پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهر کرمانشاه صادر شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16248
  • 95 بازدید