• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
عضو کمیسیون تلفیق:

۳۲ هزار میلیارد تومان از ‌محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای ‌رونق تولید ‌تامین شد

  • کد خبر : 17000
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
۳۲ هزار میلیارد تومان از ‌محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای ‌رونق تولید ‌تامین شد
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: پیرو تاکیدات مکرر امام خامنه‌ای، ۳۲ هزار میلیارد تومان از ‌محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای ‌رونق تولید ‌تامین شد.

به گزارش پاتاق نیوز، محمد رشیدی با بیان اینکه امام خامنه‌ای علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همچنین حمایت نشدن تولید در همه بخش‌ها دانستند اظهار داشت: ایجاد مشوق‌هایی از جمله مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی، ضرورت رونق تولید است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوضاع کسب و کار در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به سرمایه‌گذاری در تولید تشویق شوند افزود: عدم نظارت جدی بر قوانین حمایت از تولید موجب شده تا موانع زیادی بر سر راه تولید باشد و باید تولید در کشور تکان خوبی پیدا کند و اگر تولید در کشور راه بیافتد مطمئن باشید اشتغال و وضع معیشتی برای مردم هم تقویت می‌شود.

رشیدی با بیان اینکه گره حل مشکلات اقتصادی رونق تولید است و باید سرمایه‌ها در جهت رونق تولید حرکت کند بیان کرد: پیرو تاکیدات مکرر امام خامنه‌ای در رابطه با رونق تولید ۳۲ هزار میلیارد تومان از تبصره ۱۴ آوردیم و در تبصره ۱۸ پایدار کردیم. این اعتبارات از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای اشتغالزایی و رونق تولید کشور تامین شده است که سهم استان کرمانشاه از این میزان ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ افزود: در بودجه سال ۱۴۰۰‌، برای تصفیه خانه فاضلاب شهرستان کرمانشاه ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده‌ شده ‌و این بودجه در سال گذشته ۱۸ میلیارد تومان بوده است‌.

وی  از تخصیص بودجه آبرسانی به روستاهای استان کرمانشاه خبر داد و در این ارتباط گفت: در سال گذشته هیچ بودجه‌ای آب روستایی استان اختصاص نیافته بود اما در بودجه ۱۴۰۰ سهم استان کرمانشاه در این حوزه ۳۰۰ میلیارد تومان است که به فاز سوم و چهارم سد گاومیشان اختصاص یافت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم کرمانشاه از اعتبارات راه‌رسانی در بودجه امسال ۱۵۰ میلیارد تومان است که در سال گذشته تنها ۷ میلیارد تومان به این حوزه اعتبار اختصاص داده شد افزود: سهم کرمانشاه در ساماندهی آبشوران و قره‌سو در سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان بود که امسال به ۱۱۲ میلیارد تومان رسیده است.

وی‌ از سهم ۱۹ هزار میلیارد تومان در حوزه محرومیت‌زدایی در کشور در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: از مجموع اعتبار محرومیت‌زدایی کشور سهم کرمانشاه ۷۰۰ میلیارد تومان است که این موضوع برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده است.

رشیدی با بیان اینکه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه در سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان بوده است که اکنون این بودجه به ۸۴ میلیارد تومان رسیده است بیان کرد: امسال بیشتر تمرکز خود را بر روی بودجه فاضلاب، راه روستایی، آب‌رسانی متمرکز کردیم چون بیشتر مشکلات کرمانشاه در این حوزه‌ها قرار دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17000
  • 109 بازدید