• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

۳۵ دوربین پلیس رفتار رانندگان را زیر نظر دارد

  • کد خبر : 2492
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
۳۵ دوربین پلیس رفتار رانندگان را زیر نظر دارد

به گزارش ” پاتاق نیوز “ سرهنگ “محمدحیدری” رئیس پلیس راه کرمانشاه اظهار داشت: دوربین‌های ثبت سرعت به منظور کنترل دقیق رانندگان متخلفی است که باعدم رعایت قوانین و مقررات و ارتکاب تخلفات حادثه ساز، امنیت و آرامش سایر رانندگان و مسافرین را به خطر می‌اندازند. وی افزود: با توجه به اهمیت و تخلفات حادثه […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ سرهنگ “محمدحیدری” رئیس پلیس راه کرمانشاه اظهار داشت: دوربین‌های ثبت سرعت به منظور کنترل دقیق رانندگان متخلفی است که باعدم رعایت قوانین و مقررات و ارتکاب تخلفات حادثه ساز، امنیت و آرامش سایر رانندگان و مسافرین را به خطر می‌اندازند.
وی افزود: با توجه به اهمیت و تخلفات حادثه ساز ازجمله سرعت غیرمجاز و به منظور جلوگیری از وقوع سوانح و حوادث رانندگی که به سبب افزایش سرعت غیر مجاز شدت می‌یابد، پلیس راه انتظامی استان با استفاده از تجهیزات ترافیکی که در اختیار دارد نسبت به کنترل تخلفات حادثه ساز به ویژه سرعت غیر مجاز اقدام خواهد کرد.
سرهنگ حیدری یادآوری کرد: روزانه بالغ بر ۵۰ مورد تخلف تاشی از سرعت غیرمجاز توسط این دوربین‌ها به مرکز پلیس راه ارسال می‌شود که بعد از پردازش و کنترل‌های تکمیلی در مورد مرتکبین آنها، قوانین لازم اعمال می‌شود.
رئیس پلیس راه استان ادامه داد: این دوربین‌ها قابلیت محاسبه میانگین سرعت بین دو دوربین را نیز دارند و مواردی ازدستکاری پلاک که به منظور دور زدن قانون در عکسبرداری‌هایی که این دوربین‌ها می‌کنند مشاهده می‌شود.
وی تصریح کرد: رانندگان این نوع وسایل نقلیه تصور می‌کنند می‌توانند خلاف مقررات رفتار کرده و از چنگال قانون بگریزند، اما خوب است که بدانند سیستم‌ها طوری طراحی شده اند که با جابجایی اعداد و حروف پلاک، شماره‌ای که با مشخصات خودرو مرتکب خلاف همخوانی داشته باشند بدست می‌آید.
سرهنگ حیدری همچنین به این دسته از رانندگان هشدار داد علاوه بر جریمه‌های پلیس راه، تحت تعقیب قضائی نیز قرار خواهند گرفت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2492
  • 337 بازدید

برچسب ها