• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

۳۸ هزار رقبه استان سند اجاره‌نامه ندارد

  • کد خبر : 6466
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
۳۸ هزار رقبه استان سند اجاره‌نامه ندارد

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه خیلی از مستاجران موقوفات استان سند اجاره نامه ندارند، گفت: ۳۸ هزار رقبه این استان سند اجاره‌نامه ندارند. حجت الاسلام آیت الله عباسیان اظهار کرد: در استان کرمانشاه ۵۳ هزار رقبه منفعتی داریم که فقط سند اجاره ۱۵ هزار مورد از این […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه خیلی از مستاجران موقوفات استان سند اجاره نامه ندارند، گفت: ۳۸ هزار رقبه این استان سند اجاره‌نامه ندارند.
حجت الاسلام آیت الله عباسیان اظهار کرد: در استان کرمانشاه ۵۳ هزار رقبه منفعتی داریم که فقط سند اجاره ۱۵ هزار مورد از این رقبات به روز است و بقیه یا سند اجاره نامه شان منقضی شده و یا اصلاً سند اجاره نامه ندارند.
عباسیان اضافه کرد: خیلی از موقوفات استان کرمانشاه اصلا سند اجاره ندارند و به صورت قولنامه ‌ای خرید و فروش می‌شوند که حتی در زمان خرید و فروش هم سهم اوقاف از این موقوفات پرداخت نمی‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همچنین با اشاره به پایین بودن میزان اجاره بهای موقوفات در مقایسه با ارزش واقعی این املاک، گفت: به عنوان مثال اجاره نامه یک منزل مسکونی موقوفه ای در منطقه ۲۲ بهمن کرمانشاه سالانه حدود ۲۰۰ و در بیشترین میزان آن ۴۰۰ هزار تومان است که این رقم در مقایسه با ارزش منازل مسکونی این منطقه رقم ناچیزی است.
عباسیان در ادامه با اشاره به اقداماتی که در مجموعه اوقاف کرمانشاه در راستای ترغیب مستاجران موقوفات به پرداخت اجاره موقوفاتشان انجام شده، اظهار کرد: با وجود پیگیری هایی زیادی که کرده ایم و اخطارهایی که به مستاجران موقوفات داده شده، اما همچنان از نظر پرداخت اجاره موقوفات از سوی موقوفه نشینان مشکل داریم و رشد آنچنانی در این حوزه نداشته‌ایم.
عباسیان با بیان اینکه پرداخت اجاره بهای موقوفات از سوی موقوفه نشینان نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتری دارد، گفت:در پی آن هستیم که با فرهنگ سازی، مستاجران موقوفات خودشان به پرداخت اجاره موقوفات تمایل داشته باشند، چرا که این دین بزرگی بر گردنشان است.
وی در ادامه به مستاجران موقوفات توصیه کرد: برای پرداخت اجاره موقوفات خود اقدام کنند، چرا که حق الناس است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه پرداخت نکردن اجاره بها از سوی برخی موقوفه نشینان استان سبب خواهد شد تا نتوانیم در اجرای نیات واقفین موفق باشیم، اضافه کرد: به عنوان مثال قسمت اعظم موقوفه آیت الله کرکوکی شهر کرمانشاه به بحث دارو و درمان بیماران بی بضاعت اختصاص دارد، اما در همین موقوفه مستاجران زیادی داریم که نسبت به پرداخت اجاره خود به اوقاف اقدامی نمی کنند. 
عباسیان با اشاره به مراجعه افراد زیادی به اوقاف که حتی پول خرید داروهای مورد نیازشان را ندارند، اظهار کرد: اگر مستاجران موقوفات اجاره خود را پرداخت کنند می توانیم خدمات بیشتری را به مردم بی بضاعت ارائه دهیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6466
  • 296 بازدید

برچسب ها