• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

۳ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزا در سه استان مرزی کشور اجرا می‌شود

  • کد خبر : 13068
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۷
۳ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزا در سه استان مرزی کشور اجرا می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، قرار است با همت بنیاد برکت تا پایان امسال ۳ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزا در روستا‌های مرزی استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی اجرا شود. نشست هم اندیشی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با مسئولان بنیاد برکت و همچنین مدیران اقتصادی استان امروز به منظور کمک به اشتغال مرزنشینان برگزار شد. […]

به گزارش پاتاق نیوز، قرار است با همت بنیاد برکت تا پایان امسال ۳ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزا در روستا‌های مرزی استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی اجرا شود.

نشست هم اندیشی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با مسئولان بنیاد برکت و همچنین مدیران اقتصادی استان امروز به منظور کمک به اشتغال مرزنشینان برگزار شد.

معاون توسعه کارآفرینی و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت در این نشست با اشاره به طرح‌های اشتغالزای این بنیاد، گفت: طرح‌های اشتغالزای بنیاد برکت در دو سطح اجرا می‌شود که یک سطح مربوط به کسب و کار‌های خُرد و خانگی است.هادی جوهری با بیان اینکه از ابتدای این طرح تاکنون نزدیک به ۶۰ هزار اشتغال خرد و خانگی در استان‌های مختلف کشور ایجاد شده، افزود: این تعداد تا پایان امسال به ۱۰۰ هزار شغل خواهد رسید.

وی از تمرکز بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال در استان‌های مرزی و کمک به معیشت مرزنشینان خبر داد و گفت: در این بخش عمدتا بر سه استان مرزی کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی تمرکز شده است.

جوهری از اجرای ۳ هزار و ۵۰۰ طرح خرد در روستا‌های مرزی این سه استان شامل ۴۸۴ روستا در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: با اجرای این طرح‌ها برای بیش از ۱۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

معاون توسعه کارآفرینی و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: اجرای این طرح‌ها در هشت رسته شغلی اصلی شامل دامداری سبک و سنگین، پرورش زنبور عسل، پرورش طیور، تولیدی پوشاک، صنایع دستی، آبزی پروری، خدمات گردشگری و مشاغل فنی دنبال می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست ساماندهی مبادلات مرزی را یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان دانست و گفت: کمک به پایداری مشاغل مرزی و تثبیت جمعیت در این مناطق یکی از مهمترین مواردی است که در استان کرمانشاه با جدیت پیگیری می‌شود.

هدایت حاتمی افزود: یکی از موضوعاتی که در بحث اشتغال در مناطق مرزی می‌شود بر آن تکیه کرد، گسترش تجارت بین دو کشور ایران و عراق در مرز‌ها خصوصا در بعد واردات است که هم اکنون نسبت به صادرات رقم بسیار کمی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه دولت با در نظر گرفتن تخفیف ۷۰۰ هزار تومانی برای هر فرد از محل سود بازرگانی گامی مثبت جهت توسعه تجارت در بعد واردات برداشته که برای مرزنشینان نیز درآمدزایی دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13068
  • 138 بازدید

برچسب ها