• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

۴۰۰میلیارد تومان پروژه در شرکت گاز کرمانشاه تعریف شده است

  • کد خبر : 11041
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
۴۰۰میلیارد تومان پروژه در شرکت گاز کرمانشاه تعریف شده است

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه با اعلام اینکه برای امسال ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه گازرسانی در استان تعریف شده است، گفت: اکنون ۳۱۰ میلیارد تومان پروژه در دست اجرا داریم و از این محل ۳۰۰ روستا و واحد صنعتی را گازدار خواهیم کرد. «سیروس شهبازی» روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت روز […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه با اعلام اینکه برای امسال ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه گازرسانی در استان تعریف شده است، گفت: اکنون ۳۱۰ میلیارد تومان پروژه در دست اجرا داریم و از این محل ۳۰۰ روستا و واحد صنعتی را گازدار خواهیم کرد.

«سیروس شهبازی» روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار افزود: در هفته دولت امسال گازرسانی به ۱۷۶ روستا و واحد صنعتی با ۱۱۰میلیارد تومان اعتبار در استان به بهره برداری می رسد.

به گفته او، تا پایان امسال نیز به ۳۰۰ روستا و واحد صنعتی در استان کرمانشاه گازرسانی انجام می شود.

وی در ادامه سخنانش به تشریح وضعیت موجود گازرسانی در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: اکنون ۹۹درصد خانوارهای شهری در قالب ۲۸ شهر و ۷۵ درصد خانوارهای روستایی در قالب هزار و ۴۷۵ روستا در استان کرمانشاه گاز طبیعی دارند.

وی با اعلام اینکه روزانه حدود ۱۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان کرمانشاه مصرف می شود، افزود: این رقم در سال گذشته چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب بود.

او به گازرسانی به چهار شهر نودشه، نوسود، ازگله و ریجاب در استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: شهر نودشه ۲ هفته قبل به شبکه گاز سراسری متصل شد و اکنون در مرحله وصل علمک است و گازرسانی به شهر نوسود نیز در مرحله ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارد و تا پایان امسال گازدار می شود.

 مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در مورد گازرسانی به شهرهای ازگله و ریجاب نیز گفت: شبکه داخلی این ۲ شهر انجام شده و در حال اجرای پروژه در مسیر هستیم و در نیمه اول سال ۱۴۰۰ گازرسانی به این شهرها نیز به اتمام می رسد.

شهبازی با بیان اینکه در استان کرمانشاه در مجموع ۲ هزار و ۵۴۰ روستای دارای سکنه وجود دارد، افزود: اکنون هزار و ۴۷۵ روستای استان گاز دارد و گازرسانی به ۵۲۰ روستا نیز در دست اجرا است که به طور میانگین از ۳۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد که با اتمام پروژه های در دست اجرا، ضریب نفوذ گاز طبیعی در شهرها و روستاهای استان که اکنون ۹۲ درصد است به ۹۸ درصد افزایش می یابد.

وی همچنین توضیح داد که سال گذشته به ۱۹۳ روستا و ۲۱۳ واحد صنعتی در استان گازرسانی شد و ۲۵۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی جایگزین سوخت های مایع شد.

او در ادامه گفت: همچنین سال گذشته برای اجرای طرح های گازرسانی در استان کرمانشاه در مجموع ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شد.

وی تعداد مشترکان گاز طبیعی در استان کرمانشاه را ۶۰۰ هزار متشرک در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و سایر ذکر کرد و گفت: سالانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه تاسیسات و شبکه های گاز در استان می شود.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11041
  • 201 بازدید

برچسب ها