• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

۴۰ درصد صادرات ایران به عراق از طریق استان کرمانشاه انجام می‌شود

  • کد خبر : 9096
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۵۳
۴۰ درصد صادرات ایران به عراق از طریق استان کرمانشاه انجام می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به جایگاه استان کرمانشاه در زمینه صادرات سه عراق گفت: ۳ تا ۴۰ درصد صادرات ایران به عراق از طریق استان کرمانشاه انجام می‌شود. کیوان کاشفی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد صادرات استان کرمانشاه به عراق انجام می‌شود اظهار داشت: استان کرمانشاه همیشه […]

به گزارش پاتاق نیوز، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به جایگاه استان کرمانشاه در زمینه صادرات سه عراق گفت: ۳ تا ۴۰ درصد صادرات ایران به عراق از طریق استان کرمانشاه انجام می‌شود.

کیوان کاشفی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد صادرات استان کرمانشاه به عراق انجام می‌شود اظهار داشت: استان کرمانشاه همیشه استان معین کشور برای صادرات به عراق بوده و ۳۵ تا ۴۰ درصد از صادرات کشور به عراق از طریق استان کرمانشاه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه عراق بعد از چین دومین هدف صادراتی استان است عنوان کرد: استان کرمانشاه در سال گذشته برای نخستین بار از نظر صادرات به عراق از ترکیه سبقت گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.

کاشفی با اشاره به اینکه صادرات استان در سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافت گفت: در سال گذشته سه میلیارد دلار صادرات از استان انجام شد که یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار آن مربوط به تولیدات داخل استان بود.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه استان کرمانشاه اکنون جایگاه هفتم یا هشتم کشور را در زمینه صادرات دارد افزود: اگر چه در یکی دو سال کرسته قوانین بین‌المللی و ممنوعیت و محدودیت صادراتی بسیاری وجود داشته و دارد اما اقدامات مثبتی انجام شده است و جایگاه استان از این نظر مناسب است.

کاشفی با اشاره به اینکه برای افزایش صادرات نیازمند سرمایه‌گذاری جدید هستیم بیان کرد: به زودی مرکز شتاب‌دهنده برای صادرات استان راه‌اندازی می‌شود و شرکت‌هایی که محصولات آن‌ها قابلیت صادرات دارد اما تاکنون در این زمینه فعال نبوده‌اند ۶ ماه تا یکسال تحت پوشش قرار می‌گیرند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9096
  • 302 بازدید

برچسب ها