• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

۴۱۲ نامزد انتخاباتی در کرمانشاه ثبت نام کردند

  • کد خبر : 9178
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰:۰۷
۴۱۲ نامزد انتخاباتی در کرمانشاه ثبت نام کردند

به گزارش پاتاق نیوز، رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از رشد ۳۸ درصدی ثبت نام برای انخابات خبر داد و گفت: کارثبت‌نام ۴۱۲ کاندیدا در استان نهایی شد. محمد ابراهیم الهی تبار با اشاره بهپایان کار ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند ثبت نام کاندیدا‌ها از ۱۰ آذرماه شروع و به مدت […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از رشد ۳۸ درصدی ثبت نام برای انخابات خبر داد و گفت: کارثبت‌نام ۴۱۲ کاندیدا در استان نهایی شد.
محمد ابراهیم الهی تبار با اشاره بهپایان کار ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند ثبت نام کاندیدا‌ها از ۱۰ آذرماه شروع و به مدت یک هفته و تا ساعت ۱۸ روز ۱۶ آذرماه ادامه داشت و طی این مدت در استان کرمانشاه ۴۱۲ نفر نامزد شدند که از این تعداد ۳۶۷ نفر مرد و ۴۵ نفر زن هستند.
وی افزود: این تعداد داوطلب در مقایسه با  دور گذشته انتخابات مجلس با ثبت نام ۲۹۵ کاندیدا در استان، رشد ۳۸ درصدی داشته است.
به گفته الهی تبار بیشترین تعداد کاندیدا‌ها با ثبت نام ۲۱۰ داوطلب مربوط به حوزه انتخابیه کرمانشاه است، همچنین در حوزه انتخابیه پاوه روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی ۵۲ نفر، حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو ۴۳ نفر، حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب ۴۰ نفر، حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی ۳۸ نفر و حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه نیز ۲۹ نفر در این دوره کاندیدا شده‌اند.
الهی تبار خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد داوطلبین در این دوره در سطح استان به ازای هر کُرسی مجلس ۵۱ نفر کاندیدا شده‌اند.
وی افزود: در این میان بیشترین کاندیدا‌های متقاضی به ازای هر کرسی مجلس مربوط به حوزه انتخابیه کرمانشاه است که به ازای هر کُرسی ۶۹ نفر با هم به رقابت می‌پردازند و کمترین هم مربوط به حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه است که به ازای یک کُرسی که در اختیار دارند ۲۹ کاندیدا با هم رقابت می‌کنند.
معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه در خصوص میزان تحصیلات کاندیدا‌ها با اشاره به ثبت نام ۳۱۷ نفر با تحصیلات کارشناسی ارشد در این دوره انتخابات، گفت: همچنین از مجموع کاندیدا‌ها ۵۷ نفر دارای مدرک دکترا و ۱۵ نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند.
وی یادآور شد: همچنین در این دوره انتخابات یک نفر با مدرک فوق دیپلم و ۲۲ نفر نیز با مدرک کارشناسی ثبت نام کردند که این افراد عمدتا یا سابقه نمایندگی در ادوار مختلف داشته و یا سابقه ایثارگری دارند.
الهی تبار با اشاره به جوانگرایی داوطلبین در این دوره انتخابات، گفت: رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال با سهم ۳۹ درصدی بیشترین گروه سنی داوطلبین را به خود اختصاص داده است و ۱۵۷ کاندیدا در این گروه سنی در انتخابات این دوره ثبت نام کرده اند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9178
  • 201 بازدید

برچسب ها