• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

۴۵ درصد واحدهای تولیدی استان کرمانشاه راکد یا نیمه‌ فعال است

  • کد خبر : 5971
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
۴۵ درصد واحدهای تولیدی استان کرمانشاه راکد یا نیمه‌ فعال است

به گزارش پاتاق نیوز، محسن دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه ۱۰۵۰ واحد تولیدی در استان کرمانشاه وجود دارد اظهار داشت: ۵۷۷ واحد معادل ۵۵ درصد فعال و ۴۵درصد نیز راکد یا نیمه فعال است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در مورد واحدهای راکد و نیمه فعال استان گفت: […]

به گزارش پاتاق نیوز، محسن دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه ۱۰۵۰ واحد تولیدی در استان کرمانشاه وجود دارد اظهار داشت: ۵۷۷ واحد معادل ۵۵ درصد فعال و ۴۵درصد نیز راکد یا نیمه فعال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در مورد واحدهای راکد و نیمه فعال استان گفت: ۲۹۶ واحد معادل ۲۸ درصد غیرفعال است و  ۱۷۷ واحد معادل ۱۷ درصد از واحدها در استان کرمانشاه نیمه‌فعال است.

دارابی با بیان اینکه ۱۱۰ واحد از از واحدهای تولیدی غیرفعال استان کرمانشاه از چرخه فعالیت خارج و غیرقابل احیا است، بیان کرد: اکنون رسیدگی به وضعیت واحدهای نیمه‌فعال از واحدهای راکد مهمتر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۱۶ جلسه ستاد تسهیل در استان برگزار شده است گفت: این جلسات در مجموع ۶۷۶ مصوبه داشته که ۵۵ درصد اجرا شده، ۱۱ درصد اجرا نشده و ۳۴ درصد نیز در دست اقدام است.

دارابی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از مصوبات جلسه‌های ستاد تسهیل در زمینه بانک‌های عامل بوده است عنوان کرد: ۱۵۶ مصوبه معادل ۲۳ درصد مربوط به سرمایه در گردش، ۶۱ مصوبه معادل ۹ درصد مربوط به سرمایه ثابت و ۱۶۷ مصوبه معادل ۲۵ درصد مربوط به استمهال وام‌ها است.

وی با اشاره به اینکه تمرکز ستاد تسهیل استان کرمانشاه امسال روی بهره‌برداری طرح‌های دارای بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، بازسازی و نوسازی صنایع و تأمین سرمایه در گردش است گفت: سهم استان کرمانشاه از بند الف تبصره ۱۸، ۲۲۰ میلیارد تومان است اما هنوز برش استانی بانک‌های عامل به استان‌ها ابلاغ نشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۲ طرح بزرگ راکد در استان کرمانشاه وجود دارد که به نماد بی‌تفاوتی و رکود در استان تبدیل شده‌اند بیان کرد: مشکل این واحدها به طور عمده مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5971
  • 266 بازدید

برچسب ها