• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
هواشناسی؛

۴۵ میلی‌متر باران در استان کرمانشاه بارید

  • کد خبر : 16167
  • ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
۴۵ میلی‌متر باران در استان کرمانشاه بارید
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه با اشاره به استقرار سامانه بارشی قوی در جو استان طی ۴۸ ساعت گذشته، گفت: میانگین بارش باران در استان به ۴۵.۳ میلی‌متر رسید.

به گزارش پاتاق نیوز، علی محمد زورآوند اظهار داشت: بیشترین بارش این سامانه از ماهیدشت با حدود ۷۸ میلی متر، جوانرود با ۶۷ و پاوه با ۶۱ میلی‌متر گزارش شد.

وی ادامه داد: کمترین بارش ها نیز متعلق به قصرشیرین و کنگاور با حدود ۲۵.۵ میلی متر و سومار با ۲۸.۴ میلی متر بود.

زورآوند، همچنین میانگین بارش در شهر کرمانشاه را ۵۹ میلی متر عنوان کرد و افزود: با این مقدار بارندگی، میزان بارش های امسال مرکز استان به ۲۶۴ میلی متر رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه در ادامه میانگین بارش های سال زراعی جاری (اول مهر تا ۱۹ بهمن) را ۲۴۳ میلی متر عنوان کرد و گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد رشد داشته اما در مقایسه با دوره بلندمدت با کاهش ۲ درصدی روبرو بوده است.

وی در خصوص وضعیت جوی امروز و روزهای آتی نیز گفت: بارش ها به صورت پراکنده امروز هم در برخی نقاط استان از جمله شهر کرمانشاه ادامه خواهد داشت.

زورآوند با بیان اینکه برای فردا شاهد تشکیل مه صبحگاهی در برخی مناطق خواهیم بود، تصریح کرد: با خروج این سامانه بارشی از جو استان تا پایان هفته جاری بارشی نداشته باشیم.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه، حداکثر دمای امروز شهر کرمانشاه را ۱۰ درجه بالای صفر عنوان کرد و گفت: امشب نیز حداقل دما بین یک تا ۲ درجه بالای صفر خواهد بود.

وی در عین حال از کاهش سه تا چهار درجه ای دمای هوای شبانه در اکثر نقاط استان برای فردا شب خبر داد و گفت: پیش بینی می شود دمای حدود ۱۰ شهر استان به کمتر از صفر درجه برسد.  

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16167
  • 104 بازدید