• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
مدیر‌ عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه خبر داد؛

۵۰۴ هزار خط تلفن ثابت فعال در کرمانشاه وجود دارد/ افزایش سرقت کابل‌های مخابراتی

  • کد خبر : 13941
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
۵۰۴ هزار خط تلفن ثابت فعال در کرمانشاه وجود دارد/ افزایش سرقت کابل‌های مخابراتی
مدیر‌ عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه گفت: هم‌اکنون ۵۰۴ هزار خط تلفن ثابت فعال در داریم که طی سال‌های اخیرخیلی از تلفن‌ها که به علت عدم استفاده راکد مانده بودند، سلب امتیاز شده است.

به گزارش پاتاق نیوز، مسیب قبادیان در خصوص مشکلات خطوط تلفن‌های ثابت، اظهار داشت: اگر اختلالات تلفن از سوی اداره مخابرات باشد حتما اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: اختلالات خارج از اراده اداره ناشی از تخریب یا سرقت است، با توجه به اینکه در بخش‌های انتهای تلفن ثابت به سمت مشترکان سیم‌های مسی به شکل هوایی استفاده شده در معرض تخریب و سرقت قرار دارد، که متاسفانه امسال شاهد سرقت‌های زیادی بودیم.

مدیر‌ عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه ادامه داد: تامین ملزومات با توجه به شرایط اقتصادی سخت شده و موجودی ما در انبار هم کفاف این حجم از سرقت‌ها را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه ۶۶۰ هزار تلفن ثابت منصوبه داریم، تصریح کرد: هم‌اکنون ۵۰۴ هزار از این تعداد فعال است که طی سال‌های اخیر خیلی از تلفن‌ها به علت عدم استفاده مردم راکد مانده و به همین دلیل سلب امتیاز شدند.

قبادیان میانگین درآمد هر خط تلفن برای مخابرات استان را حدود ۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: مخابرات شرکت خصوصی است و براساس درآمدهای شرکت، هزینه‌ها خود را تأمین می‌کند.

شرایط سلب امتیاز و تخلیه خطوط بدهکار تلفن ثابت

وی سلب امتیاز خطوط ثابت مشترکان را فرایندی کاملا قانونی دانست و گفت: اگر مشترکی دو دوره متوالی صورت حساب تلفن ثابت خود را پرداخت نکند بعد از سه بار اخطار مشمول سلب امتیاز است که با قطع تلفن شروع می‌شود و چنانچه تا یک‌سال نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نکنند با هدف استفاده از منابع برای کسانی که نیاز دارند، سلب امتیاز می‌شود.

قبادیان با بیان اینکه بیش از ۹۶ درصد جمعیت استان تحت پوشش همراه اول است، گفت: طی سال اخیر تمام سایت‌های تلفن همراه اول سطح شهرهای استان به نسل سه، چهار و ۴.۵ ارتقاع پیدا کرده به طوریکه ۸۰ درصد از جمعیت تحت پوشش همراه اول امکان استفاده از نسل سه، چهار و ۴.۵ را دارند که به مراتب سرعت بیشتری از گذشته دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13941
  • 599 بازدید

برچسب ها