• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
فرماندار گیلانغرب:

۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در گیلانغرب شناسایی شد

  • کد خبر : 16873
  • ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در گیلانغرب شناسایی شد
گیلانغرب - فرماندار گیلانغرب گفت: موج جدید سرایت بالای کرونا این شهرستان را دوباره درگیر کرده به طوری که در ۷۲ ساعت گذشته ۵۰ مورد جدید از موارد مثبت به این ویروس شناسایی شده که ۲مورد آن از نوع جهش یافته است.

به گزارش پاتاق نیوز، کوروش محمودیان اظهار داشت: اگر مردم موازین بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل ها را رعایت نکنند شرایط بدتر خواهد شد.

وی ورود مهمانان نوروزی و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی به خصوص کاهش استفاده از ماسک را عامل پیشروی دوباره کرونا دانست.

فرماندار گیلانغرب در ادامه گفت: هم اکنون یک مورد در بیمارستان الزهرا(س) و سه مورد دیگر در بیمارستان های استان بستری و موارد جهش یافته در این شهرستان هم اکنون به ۱۶ مورد افزایش یافته است.

محمودیان اضافه کرد: از ابتدای فروردین تاکنون تعداد افراد مثبت در این شهرستان به ۸۸  مورد رسیده است که نشان می دهد گردش عفونت ناشی از ابتلا افزایش یافته و مردم باید خطر را جدی بگیرند.

وی تاکید کرد با این وجود استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری ضروری و مورد تاکید است.

رییس ستاد کرونای گیلانغرب گفت: برای خودروهای پلاک غیربومی اعمال قانون شده و مبادی ورودی به نقاط گردشگری هم مسدود شده است.

محمودیان ادامه داد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا در شهرستان گیلانغرب از چهار هزار و ۲۹۹ نمونه اخذ شده، آزمایش یک هزار و ۴۲۹ نفر مثبت بوده که از این تعداد ۶۵ نفر فوت کرده اند.

وی اظهار داشت: تعداد کادر درمان و پرستاری که در این مدت آزمایش آن ها مثبت بوده ۱۴۲ نفر بوده که از موارد مثبت شهرستان ۶۲ درصد جمعیت شهری و ۳۸ درصد روستاییان بوده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16873
  • 111 بازدید