• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه:

۵۵۰ تیم حمایتی و نظارتی در کرمانشاه فعالیت دارند

  • کد خبر : 14531
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
۵۵۰ تیم حمایتی و نظارتی در کرمانشاه فعالیت دارند
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: در سطح استان ۳۹۵ تیم حمایتی و ۱۵۰ تیم نظارتی در قالب طرح محله محور شهید سلیمانی راه اندازی شده است.

 به گزارش پاتاق نیوز، بازوند استاندار کرمانشاه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا استان که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات شهدای دولت کرمانشاه برگزار شد طرح قاسم سلیمانی را یک طرح بسیجی برای مقابله با کرونا دانست و گفت: در هرجا از کشور که بسیج وارد عمل شد و ما به صورت جهادی عمل کردیم، پیروزی به دست آمد.

وی تصریح کرد: تمام دستگاه های اجرایی استان باید برای اجرای طرح محله محور مقابله با کرونا به صورت جهادی پای کار آیند و تجهیزات موردنیاز طرح را به منظور بهتر اجرا شدن آن در اختیار تیم های عمل کننده قرار دهند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در این طرح افراد نیازمند نیز شناسایی می شوند، گفت: برای بهتر اجرا شدن قرنطینه خانگی توسط افراد نیازمند بسته های کمک معیشتی با کمک هلال احمر و کمیته امداد در اختیار آنها قرار می گیرد.

بازوند افزود: به منظور تامین بسته های معیشتی طریق وزارت صمت برنج با کیلویی هفت هزار تومان را تهیه خواهیم کرد که پول موردنیاز خرید آن توسط خیرین تامین خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز موظف است که در روزهای آینده ۱۰۰ هزار ماسک رایگان را به منظور توزیع میان خانواده‌های نیازمند در اختیار بسیج قرار دهد.

سردار بهمن ریحانی، هم در این ادامه این جلسه با تشریح جزئیات اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در جهت کنترل بیماری کرونا، گفت: این طرح با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سطح استان شروع و در به خوبی در حال انجام است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه در این طرح فرمانداران حوزه‌های سپاه و مراکز بهداشت برای دریافت آمار و محل سکونت مبتلایان به صورت روزانه در ارتباط هستند گفت: در راستای دستیابی به اهداف قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا استان تا کنون در شهر کرمانشاه ۲۰۰ تیم حمایتی و ۶۵ تیم نظارتی راه اندازی شده که تعداد تیم‌های نظارتی بر اساس نیاز دانشگاه علوم پزشکی است.

وی با تاکید بر اینکه این تیم‌ها آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند، افزود: در مجموع در سطح استان ۳۹۵ تیم حمایتی و ۱۵۰ تیم نظارتی در قالب طرح محله محور شهید سلیمانی برای مقابله و کنترل بیماری کرونا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

فرمانده سپاه نبی‌اکرم (ص) تصریح کرد: علاوه بر اقدامات کنترلی و نظارتی برای مقابله با بیماری کرونا، بسته‌های معیشتی به ارزش هر بسته حدود ۲۵۰ هزار تومان در بین قشر نیازمند جامعه با اولویت حاشیه شهر‌ها توسط تیم‌های حمایتی توزیع شده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه حضور تیم‌های حمایتی در درب منازل مردم موجب اعتماد سازی در بین آن‌ها از لحاظ امنیت روانی شده است، بیان کرد: اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی آخرین طرح قابل قبول برای کاهش تعداد ورودی بیماران مبتلا به بیمارستان‌ها است، لذا همه باید برای به سرانجام رساندن اهداف این طرح تلاش کنند.

وی از راه اندازی ۲ مرکز قرنطینه در شهر کرمانشاه خبر داد و ادامه داد: این مراکز در اکثر شهرستان‌های استان نیز راه اندازی شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14531
  • 171 بازدید