• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه خبرداد:

۵ عضو هیأت علمی دانشگاه رازی در جمع یک درصد پژوهشگران پراستناد دنیا

  • کد خبر : 14987
  • ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
۵ عضو هیأت علمی دانشگاه رازی در جمع یک درصد پژوهشگران پراستناد دنیا
مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: پنج عضو هیأت علمی این دانشگاه در جمع پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از دانشگاه رازی کرمانشاه، کیانوش چقامیرزا اظهارداشت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) هر ساله در هفته پژوهش، فهرست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان را اعلام می‌کند که خوشبختانه امسال پنج عضو هیات علمی دانشگاه موفق شده‌اند در این لیست قرار گیرند.

وی افزود: امسال علاوه بر «دکتر مجتبی شمسی‌پور، دکتر مسعود رحیمی و دکتر سیاوش مدائنی»، «دکتر شاپور حیدرخانی» از گروه ریاضی دانشکده علوم پایه و «دکتر سیروس زین‌الدینی» از گروه شیمی کاربردی دانشکده شیمی نیز موفق شده‌اند در فهرست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان قرار گیرند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه عنوان کرد: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام براساس داده­‌ها و اطلاعات موجود در پایگاه‌های WOS و ESI  و همچنین سه شاخص علم­‌سنجی اقدام به تهیه فهرست پژوهشگران پراستناد کرده است.

وی افزود: نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استناد کننده، تعداد متوسط خود استنادی به ازای هر مقاله و متوسط درصد خود استنادی یک پژوهشگر سه شاخصی هستند که این پایگاه استنادی برای پژوهشگران پراستناد در نظر گرفته است.

چقامیرزا گفت: اگر پژوهشگری علاوه برحضور در پایگاه ESI در حداقل دو شاخص از سه شاخص فوق امتیاز لازم را کسب کند و همچنین مقاله سلب اعتبار شده یا بازپس‌گیری شده نداشته باشد، در رده پژوهشگران پراستناد یک در صد برتر جهان قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: در یک ماه گذشته دو لیست دیگر نیز از پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان توسط موسسه مندلی وابسته به انتشارات الزویر منتشر شد که در فهرست نخست شش عضو هیات علمی دانشگاه تحت عنوان پژوهشگران پراستناد تمامی ادوار و در لیست دیگر ۱۶ پژوهشگر دانشگاه بر اساس داده ­های سال ۲۰۱۹ حضور داشتند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14987
  • 178 بازدید

برچسب ها