• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سنقروکلیایی:

۵ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان متضرر از کرونا سنقر پرداخت شد

  • کد خبر : 13932
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
۵ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان متضرر از کرونا سنقر پرداخت شد
مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سنقروکلیایی، از پرداخت تقریبی ۵ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان متضرر از کرونا خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، محمدرضا کماسی اظهار داشت: طی نیمه نخست سال‌جاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق سامانه کارا با پرداخت تقریبی ۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از مشاغل آسیب‌دیده اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان سنقرو کلیایی حمایت کرد.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره‌های کل استان و شهرستان‌ها به منظور جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به هنرمندان تسهیلاتی با کارمزد ۱۲ درصد در نظر گرفت به طوری که افراد با مراجعه به سامانه کارا از این تسهیلات استفاده می‌کنند.

مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی افزود: این تسهیلات در سه سقف ۱۶ میلیون تومانی برای کارفرمایان دارای کد کارگاهی، ۸ میلیون تومانی برای کارفرمایان خویش‌فرما و ۶ میلیون تومانی برای آزادکاران فاقد بیمه درنظر گرفته شده بود .

وی با اشاره به ثبت‌نام ۴۰ صنف مرتبط با فعالیت‌های فرهنگ هنری و رسانه‌ای شهرستان سنقروکلیایی، گفت: تاکنون حدود ۵ میلیارد ریال تسهیلات ویژه کرونا توسط بانک‌های عامل به آن‌ها پرداخت شده است.

به گفته کماسی، به منظور حمایت از هنرمندان توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه دیگری نیز در دست اقدام است که متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13932
  • 587 بازدید