• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

۶۰۰دانشجوی علوم پزشکی کرمانشاه با رعایت پروتکل‌ها در خوابگاه سکونت دارند

  • کد خبر : 12971
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
۶۰۰دانشجوی علوم پزشکی کرمانشاه با رعایت پروتکل‌ها در خوابگاه سکونت دارند

به گزارش پاتاق نیوز، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه از زمان شیوع کرونا تاکنون در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا باز است، گفت: اکنون ۶۰۰ تن از دانشجویان دانشگاه در این خوابگاه‌ها سکونت دارند. دکتر «محمدرضا غلامی» با بیان اینکه امکان تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی این […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه از زمان شیوع کرونا تاکنون در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا باز است، گفت: اکنون ۶۰۰ تن از دانشجویان دانشگاه در این خوابگاه‌ها سکونت دارند.

دکتر «محمدرضا غلامی» با بیان اینکه امکان تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه وجود ندارد، افزود: بسیاری از دانشجویان برای گذراندن واحدهای عملی خود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مشغول به فعالیت هستند و به این دلیل خوابگاه‌های دانشجویی را نمی‌توان تعطیل کرد.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تاکنون خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تعطیل نشده است اما گفت که تعداد دانشجویان را در اتاق‌ها کاهش داده‌ایم و به طور نمونه در اتاق‌های بزرگ اکنون ۲ نفر و در اتاق‌های کوچک تنها یک دانشجو سکونت دارد.

او با اشاره به اینکه پنج هزار و ۷۵۵ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند، گفت: با شیوع ویروس کرونا کلاس‌های تئوری به صورت آنلاین و مجازی برگزار می‌شود اما کلاس‌های عملی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان دایر است.

معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه امکان تعطیل کردن کلاس های عملی دانشجویان و برگزاری آن به صورت آنلاین وجود ندارد، اظهار داشت: در برگزاری کلاس‌های عملی به صورت حضوری همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

غلامی با بیان اینکه هر روز تمام خوابگاه‌ها چندین نوبت ضدعفونی می‌شود، گفت: در درب ورودی تمام خوابگاه‌ها مواد ضدعفونی کننده نصب شده و همه سطوح خوابگاه نیز روزانه به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

به گفته او همچنین مواد شوینده به اندازه کافی هر روز در سه نوبت در خوابگاه‌ها توزیع می‌شود و مشکلی در این ارتباط نداریم.

وی تامین سلامت دانشجویان را یکی از مهمترین اهداف دانشگاه دانست و گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده و تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز تاکنون هیچ دانشجویی علوم پزشکی براثر بیماری کرونا در استان فوت نکرده و تنها چند مورد مشکوک به بیماری داشتیم که بهبود پیدا کردند.

وی به توزیع روزانه ماسک در خوابگاه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: هر روز یک عدد ماسک در خوابگاه‌ها و یک عدد نیز در دانشکده‌ها بین دانشجویان توزیع می‌شود.

معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما از کنترل و نظارت دقیق‌تر بر فعالیت خوابگاه‌ها و همچنین دانشجویان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های تب‌سنج و اندازه‌گیری اشباع اکسیژن خون نیز خریداری شده و در خوابگاه‌های دانشگاه نصب می‌شود.

غلامی افزود: همچنین ۲ سویت را در خوابگاه‌ها برای دانشجویان مبتلا به کرونایی مجزا کرده‌ایم و افرادی که علایم کرونا داشته باشند و یا به این بیماری مشکوک باشند برای مدتی در این سویت‌ها قرنطینه می‌شوند.

وی در مورد سلف سرویس دانشگاه نیز گفت: سالن‌های غذاخوری دانشگاه نیز از ابتدا فعال بوده اما تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در آن رعایت می‌شود و دوره‌های آموزشی نیز برای پرسنل آشپزخانه، آشپزها و نیروهای خوابگاه در ارتباط با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شده است.

او به سرویس‌های حمل و نقل دانشجویان نیز اشاره کرد و گفت: روزانه ۱۰ سرویس ایاب و ذهاب به دانشجویان سرویس‌دهی می‌کند که هر روز این سرویس‌ها ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیش از ۵۰ سال قدمت دارای ۹ دانشکده، ۵۲۴ هیات علمی، ۳۱ نفر استاد تمام، ۱۳۴ دانشیار، ۳۲۸ استادیار، پنج هزار و ۷۵۵ دانشجو و حدود ۴۰۰ دانشجو خارجی است.

همچنین ۲ پژوهشکده سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فعال است که دریافت مجوز پژوهشکده سوم نیز در حال پیگیری است که وجود سه پژوهشکده با یک دانشگاه برابری می‌کند.

۱۳ مرکز تحقیقاتی، ۶ مرکز مصوب قطعی، ۱۸بیمارستان، هفت ‌مرکز آموزشی در سطح استان با سه هزار و ۸۹ تخت ثابت و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت فعال ، ۱۳۷ دیالیز، ۱۱ سی تی اسکن با  ۴۸ فوق تخصص، ۴۱۶ متخصص، ۵۲۵ پزشک عمومی در این دانشگاه فعال است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12971
  • 133 بازدید

برچسب ها