• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه:

۶۰ طرح برقرسانی دهه‌فجر در کرمانشاه افتتاح شد

  • کد خبر : 16019
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
۶۰ طرح برقرسانی دهه‌فجر در کرمانشاه افتتاح شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه گفت: ۶۰ طرح برق رسانی با ۴۲ میلیارد تومان اعتبار به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پاتاق نیوز، امیدعلی مرآتی با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهر کرد: از جمله این طرح ها ۱۵۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۸۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۱۱۷ دستگاه پست هوایی است.

او اضافه کرد: با احداث و بهره‌برداری از این پروژه ها طول شبکه فشار متوسط استان به ۱۲ هزار کیلومتر و شبکه فشار ضعیف به هفت هزار کیلومتر افزایش یافته است.

مرآتی، همچنین مجموع تعداد ترانسفورماتورهای در حال بهره برداری استان را ۱۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اعلام کرد و گفت: هم اکنون تعداد ۱۹۰ هزار دستگاه چراغ روشنایی معابر در سطح استان کرمانشاه جانمایی شده و ضریب نفوذ روشنایی به شهرها و روستاهای استان قابل توجه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه، مصرف انرژی در استان را ۲ میلیون و ۸۶۸ کیلووات ساعت اعلام کرد و افزود: هم اکنون حدود ۷۹۵ هزار مشترک در شرکت توزیع نیروی برق استان وجود دارد که از این تعداد، حدود ۶۶۰ هزار مشترک دارای تعرفه خانگی است.

مرآتی گفت: هم اکنون ۱۶۵ هزار خانوار روستایی در استان دارای اشتراک برق هستند و تعداد روستاهای دارای برق کرمانشاه نیز به ۲ هزار و ۵۴۴ روستا می رسد که نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: کنتورهای هوشمند طرح «فهام» این شرکت در سال جاری به پنج هزار و ۳۷۰ دستگاه و کنتورهای هوشمند آب و برق نیز یک هزار و ۱۸۰ دستگاه افزایش یافته ‌است.

مرآتی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از برقدار شدن ۱۰ روستای استان در سال جاری  خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری بیش از ۱۳ هزار اشتراک به مشترکان استان اضافه شده است.

رییس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۱۰ درصد مصرف انرژی برق استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار داشت: اگر هر مشترک یک لامپ ۱۰۰ وات محل کار یا منزل خود را خاموش کند، یقینا دیگر خاموشی برق نخواهیم داشت.

او توضیح داد: حدود ۴۰ درصد از مصرف گاز کشور در نیروگاه‌های تولید برق مصرف می‌شود و هر متر مکعب گاز حدود ۳/۷ کیلوات ساعت انرژی برق تولید می‌کند.

وی همچنین از یک در میان کردن چراغ‌های روشنایی معابر داخل شهرها به تعداد ۳۹ هزار چراغ با صرفه جویی چهار مگاوات خبر داد و گفت: خاموش شدن یک چراغ ۲۵۰ وات خیابانی در حدود ۳/۶ کیلوات ساعت در ۲۴ ساعت صرفه جویی انرژی دارد و این به معنی صرفه جویی در یک مترمکعب گاز است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16019
  • 98 بازدید